* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (04/03): Νταντάλκ – Σλάιγκο 0-5

* Στο 2ο γύρο (19/04): Σλάιγκο – Νταντάλκ 1-1

ΝΤΑΝΤΑΛΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Σέλμπουρν. Ο Μάρτιν πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 71ο λεπτό.

Δεν κατάφεραν να κάνουν back to back υπερβάσεις στην πρωτεύουσα τα “κρίνα”, την περασμένη Παρασκευή λύγισαν στην έδρα της πρωτοπόρου για να βρεθούν εκ νέου στον πάτο της βαθμολογία, στο -8 από θέσεις παραμονής με δύο παιχνίδια λιγότερα.

Άχρωμο το πρώτο ημίχρονο του αγώνα, η Σέλμπουρν ξόδεψε καθαρή ευκαιρία στο 33’, απείλησε ξανά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Πιο απειλητικοί οι γηπεδούχοι και στο δεύτερο μέρος, βρήκαν το καθοριστικό γκολ με πλαγιοκόπηση απέναντι σε οργανωμένη άμυνα. Η Νταντάλκ σημάδεψε το δοκάρι δευτερόλεπτα αργότερα κι έκλεισε το ματς με μία επικίνδυνη κεφαλιά.

Επιστρέφει στην έδρα της μετά τις 31 Μαΐου, όπου τρέχει αήττητο σερί 7 αγώνων (2-5-0).

Στα αγωνιστικά νέα, ο Σέλβεϊ (κίπερ) εκτίει 7η αγωνιστική τιμωρίας, ενώ τραυματίες παραμένουν οι Κιν (εξτρέμ), Μαχόν (μέσος), ΜακΓκάκιν (φορ). Ερωτηματικό ο βασικός φορ Γκάλαν που αποχώρησε τραυματίας από το προηγούμενο.

ΝΤΑΝΤΑΛΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 10 τελευταία εντός έδρας για την Πρέμιερ

ΣΛΑΪΓΚΟ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-1) από την Γουότερφορντ. Σκόρερ των γηπεδούχων οι ΜακΚόρμακ (24’), Πάρσονς (60’) και Άμοντ (67’, 87’). Ο Βαβέρου (86’) μείωσε προσωρινά σε 3-1 για τους Ρόβερς.

Με βαρύ σκορ διεκόπη το μίνι αήττητο σερί (2-1-0) που είχαν χτίσει οι Ρόβερς, την Παρασκευή ξεγυμνώθηκαν οι αμυντικές τους αδυναμίες στη νοτιοανατολική ακτή, αλλά το +9 από την επικίνδυνη ζώνη παρέχει ασφάλεια στην ομάδα.

Οι Ρόβερς απείλησαν πρώτοι στο ματς, ξόδεψαν δύο καλές ευκαιρίες στο πρώτο τέταρτο, αλλά μετά το πρώτο της γκολ η Γουότερφορντ έστησε επιθετικό πάρτι! Με 7 μεγάλες ευκαιρίες, σημαντικές οι γκάφες από τα στόπερ των Ρόβερς στο 2ο και το 3ο γκολ των γηπεδούχων.

Στα αγωνιστικά νέα, διαθέσιμος ξανά ο Ραντοσάβλιεβιτς (εξτρέμ) που έλειπε λόγω διεθνών υποχρεώσεων. Οι Ρέινολντς, Παϊνάκερ, Μαχόν στην άμυνα όμως παραμένουν εκτός, όπως και ο μέσος Πάουερ.