*Φετινά παιχνίδια: Κολοράντο – Ντάλας 2-1.

*Έρχονται από πέντε σερί μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΝΤΑΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Σαν Χοσέ. Το 0-1 ο Εμπομπίσε στο 3’, το 1-1 έκανε ο Ομπράιαν στο 57’.

Δεν έκανε καλή εμφάνιση στο εντός έδρας ματς με το Σαν Χοσέ, έμεινε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ και κλήθηκε να «κυνηγά». Ισοφάρισε σχετικά νωρίς στο δεύτερο μέρος, ήταν ανώτερο απ’ τον αντίπαλο, είχε την κατοχή, αλλά πέρα από μια-δυο καλές φάσεις, δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα. Δίκαιο το αποτέλεσμα. Έβδομη σερί αγωνιστική που δε χάνει το Ντάλας (1-6-0), ήταν η τέταρτη διαδοχική ισοπαλία μετά το εκτός έδρας 0-0 με το Χιούστον, το εκτός έδρας 1-1 με τη Φιλαδέλφεια και το εντός έδρας 1-1 με το Κολόμπους. Μετρά ρεκόρ 2-7-2 στις τελευταίες 11 αγωνιστικές, με 42 πόντους είναι στη 9η θέση της Δύσης, στο +1 απ’ το 10ο Κάνσας και στο -1 απ’ τις θέσεις που οδηγούν απευθείας στα πλέι-οφ. Κλείνει την κανονική περίοδο εκτός έδρας με τους Γκάλαξι, έχει τη δυνατότητα να προλάβει την επτάδα.

ΝΤΑΛΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 7/11 2-3 Goal σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 9/11 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-1 κόντρα στο Χιούστον. Στο 4-0 το πρώτο ημίχρονο, το 4-1 ήρθε στο 53’, το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 84’.

Παροδική ήταν η βελτίωση του Κολοράντο, που την περασμένη εβδομάδα επέστρεψε στις ήττες με ηχηρό τρόπο. Διασύρθηκε εκτός έδρας απ’ το Χιούστον, δεν κατάφερε να μπει ποτέ στο πνεύμα της αναμέτρησης, όλα κρίθηκαν από νωρίς. Δέχτηκε δύο γκολ μέχρι το 10’, το ημίχρονο έκλεισε στο 4-0 και όλα τελείωσαν, το δεύτερο μέρος ήταν τυπική διαδικασία. Επιστροφή στις ήττες για το Κολοράντο, που ερχόταν από δύο σερί θετικά αποτελέσματα, το πρώτο εντός έδρας με το Βανκούβερ (2-2) και το δεύτερο ξανά εντός έδρας κόντρα στο Όστιν (2-1). Με 26 πόντους είναι ουραγός της Δυτικής Περιφέρειας, δεν προλαβαίνει τα πλέι-οφ, κλείνει την κανονική περίοδο εντός έδρας κόντρα στο Σολτ Λέικ.