7η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΝΟΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Έστερ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 76′ και δυο λεπτά αργότερα έμεινε και με παίκτη λιγότερο, με την αποβολή του Πεκάλσκι, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 85′, για το τελικό αποτέλεσμα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Νόρμπι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μακ Λιντ φιλοξενήθηκε από την Έστερ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι με λίγες καλές στιγμές, δεν ήταν ικανή να διεκδικήσει ένα καλύτερο αποτέλεσμα, μένοντας παράλληλα και με δέκα παίκτες, γεγονός που της στοίχισε. Τέταρτο σερί ματς που δεν σκοράρει, ούσα παράλληλα στους επτά βαθμούς. Ξεπέρασε το πρόβλημα που τον ταλαιπωρούσε ο Αμπάς Μοχαμάντ και είναι στην αποστολή, από την οποία απουσιάζει ο τιμωρημένος Ίβο Πεκάλσκι.

Νόρμπι Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΕΡΓΚΡΙΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από τη Μπράγκε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, για να δεχθεί ακόμη τρία στο δεύτερο (48′, 56′, 64′).

Αγνοεί τη νίκη στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα η Έργκριτε. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Ντέιν Άιβαρσον φιλοξενήθηκε από τη Μπράγκε, από την οποία και ηττήθηκε με 4-0. Κατώτερη των προσδοκιών για ακόμη μια φορά, με το ρόλο της να είναι περισσότερο παθητικός και να απειλεί ελάχιστα, αλλά χωρίς επιτυχία. Πέμπτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Εσκιλστούνα (4-3 εκτός), Έστερ (0-1 εντός), Λαντσκρόνα (3-2 εκτός) και Ούτσικτενς (0-2 εντός), οπότε και είναι ουραγός, με μόλις ένα βαθμό.