*28η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Άλκμααρ Β – ΦΚ Αϊντχόφεν 0-0

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Μόλις μία νίκη μετράει η Άλκμααρ Β στα εννιά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (6-2-1).

ΦΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Προηγούμενο ματς: Έβγαλε αντίδραση και πήρε την ισοπαλία στην έδρα της Φένλο μετά και το τελικό 2-2. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 17′, ανέτρεψε το σκορ με δύο απανωτά γκολ στις αρχές της επανάληψης (50′, 55′). Λύγισε ωστόσο λίγο πριν το τέλος και δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης (89′).

Βρέθηκε πολύ κοντά σε μια μεγάλη νίκη αλλά λύγισε στο τέλος του αγώνα και εν τέλει συμβιβάστηκε με μια ακόμη ισοπαλία. Μάλιστα, θα μπορούσε μάλιστα να ηττηθεί στο φινάλε αλλά στάθηκε τυχερή. Χωρίς νίκη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος (0-4-4), επιβεβαιώσει όσους δεν την πίστευαν για την οκτάδα, οι ελπίδες είναι μαθηματικές αφού η εικόνα της δεν πείθει στο ελάχιστο.

Σε αυτό συντελεί και η μεγάλη δυσκολία να κερδίσει μπροστά στο κοινό της, ενδεικτικό ότι μετράει μόλις δύο νίκες εντός έδρας από την αρχή της χρονιάς. Τιμωρημένος ο μέσος Σβερτς, παραμένει τραυματίας ο αμυντικός Ζέεντορφ, ενώ λείπει από πέρυσι ο στόπερ Πάινενμπουρχ.

ΦΚ Αϊντχόφεν Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*Δέχεται πρώτη γκολ στα 9/10 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΛΚΜΑΑΡ Β

Προηγούμενο ματς: Σε όμορφο παιχνίδι, ηττήθηκε με 2-3 από την Μπρέντα εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+1′), ισοφάρισε με το ξεκίνημα της επανάληψης (47′), αλλά η αντίπαλος ανέκτησε άμεσα το προβάδισμά της (56′) και βρήκε τρίτο γκολ λίγο αργότερα (67′). Η Άλκμααρ Β απλώς μείωσε στο 86′.

Μπορεί η εικόνα της να ήταν σε ακόμη ένα ματς συμπαθητική, ωστόσο τούτη την φορά δεν κατάφερε να κερδίσει και λύγισε από την ποιότητα της Μπρέντα μεσοεπιθετικά. Μόλις μία ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια για την πιο αξιόπιστη ομάδα Νέων της κατηγορίας (2-1-1), που παρά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, καταφέρνει να διατηρηθεί σχετικά ψηλά στην βαθμολογία.

Έγινε αναγκαστική αλλαγή στο προηγούμενο ματς και είναι αμφίβολος για σήμερα ο μέσος Σχούτεν. Μακροχρόνιος τραυματίας ο μέσος Τβισκ, κανονικά διαθέσιμος ο κίπερ Ζέγκεν.