*Στον Α’ γύρο: Αϊντχόφεν Β – Ντεν Χάαγκ 1-2

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Αϊντχόφεν Β απέναντι στην Ντεν Χάαγκ (3-1-1).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ

Προηγούμενο ματς: Σε όμορφο παιχνίδι, έμεινε στο 2-2 απέναντι στην Μπρέντα εκτός έδρας. Μολονότι πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο μέρος (8′, 17′), είδε την αντίπαλο αρχικά να μειώνει (65′) και στην συνέχεια να φτάνει στην ισοφάριση (90′).

Σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και ως «πρόβα τζενεράλε» εν όψει των πλέι οφ που ακολουθούν, μοιράστηκε τις εντυπώσεις με την Μπρέντα. Μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε να βρει δύο γρήγορα γκολ, αλλά για μια ακόμη φορά στον δεύτερο γύρο εμφάνισε πολλά αμυντικά προβλήματα και δεν είχε διάρκεια στην απόδοσή της, με αποτέλεσμα να δεχτεί την ισοφάριση στην επανάληψη. Το σημερινό ματς είναι σημαντικό κυρίως για ψυχολογικούς λόγους, αφού δεν κυνηγά κάτι περισσότερο βαθμολογικά.

Μακροχρόνια τα περισσότερα αγωνιστικά της προβλήματα, αφού στα πιτς παραμένουν ο κίπερ Βέντχες, ο μπακ Τσε, ο στόπερ Γκρανλί και ο μπακ Ντεράικ. Αμφίβολοι δίνονται ο χαφ Σούρμελι, ο φορ Φαν ντερ Σάντε και ο στόπερ Φαν Χίντουμ.

Ντεν Χάαγκ Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ Β

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε άνετα με 4-1 την OSS εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 44′ και στην επανάληψη κατάφερε να βρει άλλα τρία τέρματα (50′, 56′, 70′). Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 82′.

Επίδειξη δύναμης έκανε η Αϊντχόφεν Β απέναντι στην ΟSS, επιβεβαιώνοντας την καλή αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκεται τις τελευταίες εβδομάδες. Απόλυτη κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο, της έλυσε τα πόδια το γκολ που πέτυχε στα τέλη του ημιχρόνου και στην επανάληψη της βγήκαν όλα επιθετικά.

Με τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια έχει κλείσει ευχάριστα την σεζόν, ενώ για λόγους γοήτρου θα ήθελε να φτάσει έστω τους 40 βαθμούς. Πλήρης.