*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία στην έδρα της Φένλο (4-1-4).

Δείτε τα σημερινά Προγνωστικά Ποδοσφαίρου

ΦΕΝΛΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-1 από την Γκρόνινγκεν εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Πήρε κεφάλι στο σκορ αρκετά νωρίς (8′), αλλά η αντίπαλος κυριάρχησε στην συνέχεια και πήρε τα ηνία της αναμέτρησης. Στην επανάληψη, υπέστη την ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά (80′, 83′).

Ήξερε πως στον βορρά θα είχε δύσκολο έργο απέναντι στην Γκρόνινγκεν και μολονότι προηγήθηκε, δεν μπόρεσε να παίξει για ογδόντα λεπτά άμυνα και λύγισε. Άλλωστε, δεν είναι το φόρτε της το να διαχειρίζεται υπέρ της σκορ. Τρίτη σερί ήττα για την Φένλο, που όπως όλα δείχνουν θα πρέπει να καταβάλλει μεγάλη προσπάθεια για να μπει στα πλέι οφ ανόδου. Της λείπει η σταθερότητα, μόνιμο πρόβλημά της τα τελευταία χρόνια.

Παραμένει τραυματίας ο στόπερ Ντιρκς, είχε υποπέσει σε πειθαρχικό παράπτωμα ο βασικός εξτρέμ Αλιούς αλλά επέστρεψε. Εξέτισε και είναι στην αποστολή ο χαφ Κλάασεν.

Φένλο Στατιστικά

*8/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*7/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΟΡΝΤΡΕΧΤ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Ντε Γκράαφτσαπ εντός έδρας σε εξ’ αναβολής παιχνίδι την περασμένη Δευτέρα. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 18′, αλλά ισοφάρισε στο 49′.

Η γενικότερη πορεία που διαγράφει φέτος όμως έχει ξεπεράσει ήδη τις προσδοκίες. Το επιθετικό της στυλ είναι αναπάντητο από τις περισσότερες ομάδες. Παράλληλα, είναι άκρως ανταγωνιστική απέναντι σε ποιοτικόρες ομάδες, παραμένοντας εντός οκτάδας. Ματς ισορροπιών αυτό απέναντι στην Ντε Γκράαφτσαπ, καμία από τις δύο δεν μπόρεσε να επιβάλλει τον ρυθμό της και το τελικό αποτέλεσμα χαρακτηρίζεται δίκαιο.

Παραμένει στα πιτς ο εξτρέμ Καμαρά με σοβαρό τραυματισμό, δεν προλαβαίνει ούτε τώρα ο ποιοτικός μέσος Κλάιφερτ.