*1ος προκριματικός γύρος του Κόνφερενς Λιγκ. Θα ακολουθήσει επαναληπτικός στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης(18/07).

*Δεν υπάρχει χρήση VAR.

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν.

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει τη Σλιέμα.

➡️ Τα Προγνωστικά Conference League σήμερα

ΝΟΑ (ΑΡΜΕΝΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Βοϊβοντίνα με σκορ 3-2, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρότζερσον στο 11’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 18’. Το 1-2 πέτυχε ο Νίκολιτς στο 49’ και το 2-2 ο Ζούκιτς στο 71’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζάντι με πέναλτι στο 85’.

Ανάμεικτα στοιχεία άφησε στο μοναδικό φιλικό που έδωσε πριν από το σημερινό σημαντικό παιχνίδι της νέας σεζόν. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και πήρε «ασφαλές» προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, υποκύπτοντας εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη την ανατροπή και εν τέλη την ήττα.

Φυσικά δεν αναμένεται να την πτοήσει η ήττα αυτή, όμως το μεγάλο ερώτημα είναι κατά πόσο ο Ρούι Μότα θα έχει καταφέρει να περάσει τη νοοτροπία του στην ομάδα στις δέκα μέρες που βρίσκεται στη τεχνική της ηγεσία. Τρομερά κινητική στη μεταγραφική αγορά, αποχώρησαν και παράλληλα αποκτήθηκαν πάνω από δέκα παίκτες, όλοι ως ελεύθερες μεταγραφές, με στόχο τόσο να πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα, όσο και να προχωρήσει όσο το δυνατόν περισσότερο στο Κόνφερενς Λιγκ.

Νόα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΚΕΝΤΙΓΙΑ (Β. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Παρτιζάνι με σκορ 2-1, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κρασνίκι στο 2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ραπάϊ στο 31’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Κέκο στο 74’.

Πέμπτο φιλικό για τη Σκέντιγια, στο οποία ηττήθηκε παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί από την έναρξη του. Η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, καθώς ισοφαρίστηκε πριν το ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη έμεινε πίσω στο σκορ, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Καλύτερο αγωνιστικό ρυθμό έχει σε σύγκριση με την αντίπαλό της, καθώς έχει δώσει περισσότερα φιλικά, στα οποία άφησε αρκετά θετικά στοιχεία. Βασικό και άκρως θετικό το ότι βρήκε δίχτυα σχεδόν σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως στις δύο από τις τελευταίες τρεις δεν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της. Στόχος της είναι να φύγει φυσικά με θετικό αποτέλεσμα από την Αρμενία, καθώς γνωρίζει πως το έργο της δεν θα είναι σε καμία περίπτωση εύκολο.