*Από τα έξι παιχνίδια που έχουν παίξει στο παρελθόν οι δύο ομάδες, ανεξαρτήτως έδρας, μόνο το τελευταίο στο γήπεδο της Νιούπορτ έληξε under 2,5, με όλα τα άλλα να είναι over 2,5.

Νιούπορτ – Μπάροου στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΙΟΥΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Νιούπορτ κέρδισε και την Κέιμπριτζ με 1-0 εντός έδρας για το Λιγκ Καπ, έχοντας πετύχει μέχρι στιγμής δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στον θεσμό. Όμως στο πρωτάθλημα δεν ξεκίνησε τόσο καλά, αν και τουλάχιστον δεν έχασε, φέρνοντας 1-1 εκτός έδρας με την Σκάνθορπ.

Ο προπονητής της, Μάικλ Φλιν, ήταν περιχαρής από την εμφάνιση της ομάδας του, έχοντας ως μοναδικό παράπονο το γεγονός πώς δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν περισσότερες από τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Πήρε δανεικό τον αμυντικό Γουέμπ από την Μπρίστολ Σίτι, μία κίνηση που έφερε ακόμη μεγαλύτερο ενθουσιασμό στον τεχνικό της, Μάικλ Φλιν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Νιούπορτ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κέιμπριτζ, χάρη σε ένα γκολ του Τουάιν στο 80ο λεπτό και ενώ νωρίτερα είχε και δοκάρι.

Νιούπορτ Στατιστικά

*Εχει 4/4 under 2,5 φέτος (δες το στην Interwetten).

*Εχει 3/3 N/G εντός έδρας φέτος.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΑΡΟΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπάροου έφερε τρίτη ισοπαλία σε ισάριθμα παιχνίδια, αυτή τη φορά με 1-1 απέναντι στην Στίβενεϊτζ εντός έδρας, σε έναν αγώνα που έπρεπε να κερδίσει βάσει της εμφάνισης που πραγματοποίησε. Εξακολουθεί λοιπόν να ψάχνει την πρώτη της νίκη τη φετινή σεζόν.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή των Μπρο (ΑΜ), Πλατ (ΑΜ), Κέι (ΜΕ), Μπερνς (ΜΕ) που έχουν κάποιες ενοχλήσεις. Αναμένεται να απουσιάσει πάλι ο επιθετικός Κουίγκλεϊ, που χρωστάει τιμωρία από πέρυσι, εκτίοντας την τελευταία από τις τρεις αγωνιστικές της ποινής του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπάροου έφερε 1-1 εντός έδρας με την Στίβενεϊτζ, ανοίγοντας το σκορ με πέναλτι του Ανγκους στο 12’. Και είχε δοκάρι και χαμένες ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη, αλλά τελικά ισοφαρίστηκε με πέναλτι του Εφιόνγκ στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης.