*Δεν υπάρχει πρόσφατη προϊστορία μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚ ΣΙΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-2 απέναντι στην Ίντερ Μαϊάμι. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Μαγκνό στο 34΄για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με τον Ποζουέλο στο 39΄. Και πάλι προβάδισμα για την Νιού Γιόρκ πριν το ημίχρονο με τον Αντράντε στο 45+2΄. Στο 63΄ ο Λεσιτέρ έφερε το παιχνίδι στα ίσια για το 2-2, το τελικό 3-2 διαμόρφωσε με το δεύτερο προσωπικό γκολ ο Ποζουέλο στο 84΄.

Δεύτερη σερί ήττα για τη Νιού Γιόρκ με το ίδιο σκορ (3-2), αυτήν την φορά από το Μαϊάμι και προβληματισμός για την ομάδα του Κούσινγκ, η οποία αμυντικά έδειξε πολλά κενά. Έχει χάσει δυο σερί αγώνες πλέον, έχοντας ωστόσο μόλις μια ήττα στους προηγούμενους 17. Άμεση επιστροφή στις νίκες είναι ο στόχος της πρωταθλήτριας. Η Νιού Γιορκ θα συναντηθεί για πρώτη φορά με την Σάρλοτ.

Νιού Γιορκ Σίτι Στατιστικά

*3/5 αναμετρήσεις της είχαν under 2.5.

*3/5 παιχνίδια τελευταία με n/g  ανεξαρτήτου έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΑΡΛΟΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 5-0 απέναντι στο Λος Άντζελες. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο για την ομάδα του Τσερούντολο. Οι σκόρερς της αναμέτρησης ήταν ο Μουρίγιο στο 49΄ για να διπλασιάσει τα τέρματα ο Σιφουέντες στο 59΄. Στην συνέχεια ανέλαβε δράση ο Μεξικανός Κάρλος Βέλα για να κάνει το 3-0 στο 73΄, από κει και πέρα τρία λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 76′ ο Αράνγκο έκανε το 4-0, για να ολοκληρωθεί ο θρίαμβος για το Λος Άντζελες με αυτογκόλ του Γουόλκις με αυτογκόλ στο 92΄.

Αν και άντεξε για ένα ημίχρονο η Σάρλοτ, στο δεύτερο μέρος τα πράγματα πήραν άσχημη τροπή και ήρθε μια πάρα πολύ βαριά ήττα με 5-0. Κακή εικόνα για την ομάδα του Ιταλού Λατάνζιο, όπως σε όλα σχεδόν τα εκτός έδρας της. Αυτή ήταν η ήττα της με το μεγαλύτερο σκορ αυτή τη σεζόν, έχει χάσει 10 από τους 13 εκτός έδρας αγώνες της στο MLS.