28η Αγωνιστική

* Νο Goal & Under 2.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Στον Α’ γύρο (04/06): Αμέρικα Μινέιρο – Κουιάμπα 2-1

ΚΟΥΙΑΜΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Ατλέτικο Παραναένσε. Ο Ροντριγκίνιο άνοιξε το σκορ για την Κουιάμπα στο 8ο λεπτό, αλλά ο Κουέγιο ισοφάρισε στο 35’. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου η Ατλέτικο κέρδισε πέναλτι και αποβολή (Παουλάο) για το 2-1 του Τεράνς, αλλά στο 64’ ο Ντεΐβερσον ισοφάρισε για την Κουιάμπα.

Θετικός ο βαθμός στην Κουριτίμπα την προηγούμενη Κυριακή απέναντι σε μία εκ των κορυφαίων ομάδων της λίγκας, ειδικά από την στιγμή που ήρθε με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο. Ψυχωμένη εμφάνιση από τους παίκτες του Τόνι Ολιβέιρα, αλλά έφτασαν τα 5 παιχνίδια δίχως νίκη (0-4-1) και διατηρήθηκαν εντός επικίνδυνης ζώνης, έστω οριακά (-1).

Μπορεί να βρήκε χώρους για δύο γκολ απέναντι στην ομάδα του Σκολάρι, αλλά το δημιουργικό πρόβλημα της ομάδας παραμένει άλυτο, ειδικά εντός έδρας όταν καλείται να διασπάσει κλειστές άμυνες. Ειναι και με αριθμούς η χειρότερη επίθεση της λίγκας, μπρος στο κοινό της σκόραρε μόλις 9 φορές σε 13 αναμετρήσεις.

Τιμωρημένοι ο στόπερ Παουλάο και ο χαδ Καμίλο, τραυματίες οι Μάρκες (επιθετικός), Βάλτερ (κίπερ) και Ουεντέλ (αμυντικός).

ΚΟΥΙΑΜΠΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 11/12 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Κορίνθιανς. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε ο Ζουνίνιο στο 77ο λεπτό.

Σε κακό timing την πέτυχε η διακοπή των εθνικών ομάδων, πριν από αυτή έτρεχε… με χίλια για να προλάβει μία θέση στο επόμενο Λιμπερταδόρες! Με τη νίκη του προηγούμενου Σαββάτου έφτασε τα 9 παιχνίδια δίχως ήττα (6-3-0) στο πρωτάθλημα και ψαλίδισε τη διαφορά από τις προνομιούχες θέσεις στο -5.

Ισορροπημένο το τελευταίο παιχνίδι με την Κορίνθιανς, ανταμείφθηκε στο τέλος, ούσα πιο αποτελεσματική στις στιγμές που δημιούργησε.

Αήττητη στα τέσσερα τελευταία ταξίδια της για το πρωτάθλημα (2-2-0), δεν δέχθηκε γκολ σε αυτό το σερί, αλλά θα πρέπει να διορθώσει την επιθετική της δυστοκία στα ταξίδια της. Σε 13 εκτός έδρας ματς έχει σκοράρει μόλις 6 φορές, που είναι η χειρότερη επίδοση της λίγκας.

Τραυματίες οι Ουέλινγκτον Παουλίστα (φορ), Κόντι (στόπερ) και Κάρλος Αλμπέρτο (εξτρεμ)