*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Λεόν-Νεκάξα 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικό

ΝΕΚΑΞΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κρουζ Αζούλ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ροτόντι στο 9’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Καμπίντο στο 12’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Παραδέλα στο 28’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Νεκάξα. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ, κατάφερε στη συνέχεια να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το πριν τη λήξη του ημιχρόνου και διατηρώντας το ως το τελευταίο σφύριγμα.

Αντίστοιχο αποτέλεσμα θέλει να αποσπάσει από το σημερινό παιχνίδι, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας. Είναι σε καλή κατάσταση, μαχητική κόντρα σε κάθε αντίπαλο, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, ενώ δεν πτοείται σε καμία περίπτωση από το γεγονός ότι δέχεται εξίσου γκολ σχεδόν μόνιμα. Μετράει μόλις μία ήττα σε δώδεκα αγωνιστικές (5-6-1), με 20 γκολ υπέρ και 15 κατά.

Νεκάξα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πουέμπλα με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μεδίνα στο 2’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκουέρα στο 46’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ορμένο στο 83’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Κλαμπ Λεόν. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά μπορεί να δέχθηκε πίεση, αλλά παρέμεινε σταθερή στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, δεχόμενη παρ’ όλα αυτά γκολ στα τελευταία λεπτά του ματς.

Συνέχεια το νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, περνώντας από την έδρα της μαχητικής Νεκάξα. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, δείχνει να έχει βρει ρυθμό, σκοράρει με συνέπεια στις αναμετρήσεις της, ενώ δεν φαίνεται να πτοείται από το γεγονός ότι δέχεται μονίμως γκολ. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τις πολλές αστάθειες που βγάζουν οι γηπεδούχοι στα μετόπισθεν ώστε να βρει πιο εύκολα δίχτυα, ενώ από την άλλη θα πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα προκειμένου να μην βρεθεί προ εκπλήξεως.