*Πλέι οφ υποβιβασμού, 2η αγωνιστική

*Στην κανονική διάρκεια: Άραντ – Ουνιβερσιτατέα Κλουζ 0-1 και Ουνιβερσιτατέα Κλουζ – Άραντ 1-3

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G και Under 2,5

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (3-2-3).

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΛΟΥΖ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε άνετα την Μποτοσάνι με 3-0 εντός έδρας στην πρεμιέρα των πλέι οφ υποβιβασμού. Πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 15′, διπλασίασε τα τέρματά της στο 75′, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+3′).

Δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στην ουραγό Μποτοσάνι και κατάφερε να κερδίσει άνετα. Έτσι, ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στα πλέι άουτ και στον στόχο που έχει θέσει για την κατάληψη της πρώτης θέσης, που υπό προϋποθέσεις οδηγεί στην Ευρώπη. Βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση για τα δεδομένα της, αφού τρέχει αήττητο επτά αγώνων στο πρωτάθλημα (3-4-0). Ο τεχνικός Σαμπάου δε, έχει όλους τους παίκτες του διαθέσιμους για το σημερινό παιχνίδι.

Ουνιβερσιτατέα Κλουζ Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*Δεν έχει δεχτεί γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια της

ΑΡΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Σε παιχνίδι ροντέο, κέρδισε με 4-3 την Βολουντάρι εντός έδρας. Έμεινε πίσω στο σκορ δις (28′, 45+1′), ωστόσο ισοφάρισε  ισάριθμες φορές (37′, 50′). Κατόπιν, βρήκε ολική ανατροπή στο 79′ και παρότι ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις (90+3′), κατάφερε να βρει και τέταρτο γκολ στα χασομέρια (90+6′).

Δραματικό το φινάλε του αγώνα με την Βολουντάρι, κατάφερε να κερδίσει παρότι δέχτηκε γκολ ισοφάρισης στις καθυστερήσεις. Η νίκη πανηγυρίστηκε έξαλλα, ενώ το ματς αυτό ήταν και το τελευταίο μπροστά στο κοινό της. Δέχτηκε πλήγμα αυτή την εβδομάδα, γιατί θα παίξει τα υπόλοιπα εντός έδρας παιχνίδια αυτού του πλέι άουτ χωρίς θεατές, ως αποτέλεσμα των επεισοδίων στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Ντιναμό. Ο τεχνικός Ρέντνικ ανακοίνωσε ότι υπάρχουν αρκετοί παίκτες με ιατρικά προβλήματα, συμπεριλαμβανομένων των Ματσάντο, Φράιτας, Μικόβσκι, Τριφ, Καπούσα, Τουντόριε και Λούκασεν.