*Στον Α’ γύρο: Άλκμααρ Β – Ντε Γκράαφτσαπ 3-0

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Απόλυτα ισορροπημένη η μεταξύ τους προϊστορία (4-3-4).

ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΤΣΑΠ

Προηγούμενο ματς: Σε πολύ όμορφο παιχνίδι, ηττήθηκε με 4-2 την Ντε Γκράαφτσαπ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Η γηπεδούχος πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων (6′, 16′), ωστόσο η αντίπαλος ισοφάρισε μέχρι την ανάπαυλα χάρη σε «ντοπιέτα» του Σόιντχενς (23′, 33′). Δέχτηκε ωστόσο τρίτο γκολ στο 56′, ενώ στις καθυστερήσεις ο Πόστεμα ολοκλήρωσε το χατ τρικ (90+2′).

Για ένα ημίχρονο έβαλε δύσκολα στην φορμαρισμένη Γκρόνινγκεν, ωστόσο υπέκυψε τελικά στην ποιοτική ανωτερότητα της τελευταίας και γνώρισε σχετικά βαριά ήττα. Η διακοπή των δύο εβδομάδων που ακολούθησε αναμένεται να λειτουργήσει ευεργετικά στους «Σούπερ Αγρότες», οι οποίοι με δύο σερί ήττες είδαν το όνειρο της απευθείας ανόδου να απομακρύνεται αισθητά (-9). Πλέον, στόχος για τον τεχνικό Φέρμαν είναι να εξασφαλίσει η ομάδα του την παρουσία της στα πλέι οφ και μαθηματικά.

Αποθεραπεύτηκε και αναμένεται βασικός ο πολύτιμος εξτρέμ και πρώτος σκόρερ της ομάδας, Ουνάλ. Πάντα εκτός με τραυματισμό ο στόπερ Λάμερς, επιστρέφει ο στόπερ Χίλεν.

Ντε Γκράαφτσαπ Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

AΛΚΜΑΑΡ Β

Προηγούμενο ματς: Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον συνήθη ύποπτο Πόκου που σκόραρε δις (27′, 53′), επικράτησε με 2-0 της Καμπούρ στο τελευταίο της παιχνίδι πρωταθλήματος πριν την διακοπή.

Σε ομάδα έδρας εξελίσσεται η Άλκμααρ Β, η οποία έδειξε απέναντι στην Καμπούρ πως δεν είναι τυχαία στην πρώτη οκτάδα της βαθμολογίας. Δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από την ομάδα του Λεουβάρντεν, αξιοποίησε τα ατομικά λάθη της αντιπάλου και έφτασε σε μια δίκαιη επικράτηση. Εξαιρετικά ανισόρροπη το τελευταίο διάστημα στο κομμάτι των αποτελεσμάτων (3-2-2), παραμένει βέβαια ψηλά στην βαθμολογία, αλλά προφανώς δεν έχει δικαίωμα ανόδου.

Έγινε αναγκαστική αλλαγή σε προηγούμενο ματς αλλά μάλλον είναι διαθέσιμος για σήμερα ο μέσος Σχούτεν. Μακροχρόνιος τραυματίας ο μέσος Τβισκ, εξέτισε και αναμένεται να επιστρέψει ο φορ Ζεεφάουκ.