ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΤΣΑΠ - ΑΛΚΜΑΑΡ Β Προγνωστικά

*9η αγωνιστική

*Η Γιονγκ Αλκμάαρ είναι αήττητη στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις της με αντίπαλο τη Ντε Γκράαφτσαπ (2-2-0).

*Goal/Goal ήρθαν οι 6/7 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΤΣΑΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-1 από την Αλμέρε Σίτι. Προηγήθηκε με τον Μπένσχοπ στο 14’, ισοφαρίστηκε με πέναλτι στο 67’, δέχθηκε το 1-2 στο 72’.

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι η Ντε Γκράαφτσαπ, γνώρισε ακόμη μια ήττα, αυτή τη φορά με 2-1 από την Αλμέρε Σίτι εντός έδρας. Ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι, απέκτησε το προβάδισμα πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο, στη συνέχεια και χωρίς να ζοριστεί ιδιαίτερα πήγε στην ανάπαυλα με το προβάδισμα. Στο δεύτερο 45λεπτο δέχθηκε την ανατροπή μέσα σ’ ένα εξάλεπτο και στο υπόλοιπο του αγώνα δεν κατάφερε να γίνει απειλητική για να αποφύγει την ήττα.

Δεύτερη διαδοχική για τη Ντε Γκράαφτσαπ, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 3-2 απ’ τη Ρόντα, μετράει πέντε ήττες σε οκτώ αγωνιστικές (1-2-5), παραμένει αναμενόμενα στα χαμηλά στρώματα της κατάταξης.

Υπό πίεση ο κόουτς Πόλντερφααρτ, ρεπορτάζ αναφέρουν πως σε περίπτωση μη νίκης δεν αποκλείεται να αποτελέσει παρελθόν. Δεν έχει κερδίσει στην έδρα της (0-2-2), όλα τα παιχνίδια ήρθαν Goal/Goal & 2-3 γκολ. Επιστρέφει ο στόπερ Χίλεν, παραμένουν τραυματίες ο μεσοεπιθετικός Νεγκλί και ο εξτρέμ Κάαντορπ, νέα απουσία ο αμυντικός χαφ Κάακ. Αμφίβολος ο βασικός χαφ Μπρίταϊν.

ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΤΣΑΠ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 7/8 τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 5/8 πρόσφατα ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΙΟΝΓΚ ΑΛΚΜΑΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Φιλική ισοπαλία 2-2 με τους Ερασιτέχνες της Σάλκε.

Βγάζει δύσκολο πρόγραμμα στις τελευταίες αγωνιστικές, την προηγούμενη υπέστη την ήττα με 1-0 απ’ τη Βίλεμ στο Τίλμπουρχ. Κακή εμφάνιση σχεδόν σε όλο το 90λεπτο, δεν μπόρεσε να κάνει αισθητή την παρουσία της στην επίθεση, τελείωσε το ματς χωρίς τελική στην εστία, δέχθηκε πολλές φάσεις και λύγισε με γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Γιονγκ Αλκμάαρ, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 3-2 από την Τσβόλε, μετράει μια νίκη στην τελευταία πεντάδα αγώνων (1-1-3) και υποχώρησε στη βαθμολογία. Παραμένει πάντως η ομάδα Νέων με την καλύτερη συγκομιδή σε οκτώ αγωνιστικές. Αγνοεί τη νίκη στις τρεις πρόσφατες εξόδους της (0-1-2), στις δύο εξ αυτών έμεινε άσφαιρη. Δεν αναφέρθηκαν σημαντικά προβλήματα.