*26η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Καποσβάρι Ρακότζι – Ζαλαεγκερζέγκι 0-4, Ζαλαεγκερζέγκι – Καποσβάρι Ρακότζι 2-0

*Οι εννιά από τους 16 αγώνες που έχουν παίξει στο παρελθόν οι δύο ομάδες έχουν λήξει N/G.

Καποσβάρι Ρακότζι – Ζαλαεγκερζέγκι στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Ουγγαρίας

ΚΑΠΟΣΒΑΡΙ ΡΑΚΟΤΖΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Καποσβάρι Ρακότζι μάλλον θα παίξει ως αγγαρεία τα υπόλοιπα παιχνίδια της, αφού όχι απλά βρίσκεται ουραγός του πρωταθλήματος, απέχει πλέον στο -18 από μία θέση παραμονής και μόνο με θαύμα θα τα καταφέρει να παραμείνει στην κατηγορία. Πόσο μάλλον όταν έχει 11 σερί ήττες στα τελευταία της παιχνίδια (!), οι πέντε εξ αυτών στο γήπεδό της.

Πιο πρόσφατη, ίσως και η πιο δικαιολογημένη και μία από τις πιο αναπόφευκτες, αυτή κόντρα στην πρωτοπόρο Φερεντσβάρος εκτός έδρας με 5-0, στην οποία φάνηκε ξεκάθαρα και η διαφορά ποιότητας των ομάδων. Αλλωστε διαθέτει με διαφορά τη χειρότερη άμυνα και επίθεση της κατηγορίας.

Ο προπονητής της, Ρόμπερτ Γουόλτνερ, έχει πάρει πρωτάθλημα και υπήρξε ποδοσφαιριστής της σημερινής αντιπάλου της ομάδας του! Μάλιστα δεν έκρυψε πως έχει συναισθήματα για την Ζαλαεγκερζέγκι, αλλά θα πρέπει να τα παραμερίσει για 90 λεπτά.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Καποσβάρι Ρακότζι έχασε δια περιπάτου από την Φερεντσβάρος με 5-0 εκτός έδρας, δεχόμενη το πρώτο γκολ από τον Μπολί στο 37’, με τα άλλα τέσσερα τέρματα να επιτυγχάνονται στο δεύτερο ημίχρονο από τους Ισαέλ (57’), Μπλάζιτς (73’), Βάργκα (85’, 90’).

Καποσβάρι Ρακότζι Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί N/G (δες το στην bet365).

*Εχει 8/14 over 2,5 εντός έδρας.

ΖΑΛΑΕΓΚΕΡΖΕΓΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ζαλαεγκερζέγκι είδε το πρωτάθλημα να διακόπτεται πάνω που πέτυχε μία πολύ σημαντική και σπουδαία νίκη, με 0-3 στο γήπεδο της Ντεμπρετσένι. Και γενικά έδειχνε σε καλή κατάσταση τώρα τελευταία, με πέντε νίκες και μόλις δύο ήττες στα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Βέβαια οι δύο εξ αυτών των νικών ήταν για το κύπελλο.

Στο πρωτάθλημα μπορεί να είναι στην προτελευταία θέση, μία πάνω από τη σημερινή της αντίπαλο, αλλά τις χωρίζουν και 18 βαθμοί! Η ίδια μάλιστα είναι ισόβαθμη με μία ομάδα που βρίσκεται στην τελευταία θέση παραμονής, αλλά με λιγότερες νίκες, κάτι που την διατηρεί εντός ζώνης υποβιβασμού.

Ο προπονητής της, Γκαμπόρ Μάρτον, είπε πως δεν τον ενδιαφέρει να παίξει ωραίο ποδόσφαιρο η ομάδα του, αυτό που μετράει και θέλουν, είναι να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ζαλαεγκερζέγκι κατάφερε και πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 0-3 στο γήπεδο της Ντεμπρετσένι,  έχασε με 0-3 εντός έδρας από την Ζαλαεγκερζέγκι, δεχόμενη δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, από τους Μπόμπαλ (30’), Στίγκερ (38’), ενώ το τρίτο τέρμα ήρθε στο 87ο λεπτό από τον Ραντό.