*Over 2,5 στα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΜΠΑΓΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Λειψία. Ο Τσούπο-Μότινγκ άνοιξε το σκορ στο 37′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Χάλστενμπεργκ στο 52′.

Η Μπάγερν επέστρεψε με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Λειψίας (1-1) πραγματοποιώντας μετριότατη εμφάνιση, με την επανέναρξη της Μπουντεσλίγκα μετά τη χειμερινή διακοπή. Είχε δοκάρι με τον Γκνάμπρι νωρίς κι άνοιξε το σκορ στο 37′ με τον συνήθη ύποπτο Τσούπο-Μότινγκ, ο οποίος έφτασε συνολικά τα 12 γκολ σε 17 συμμετοχές. Δέχτηκε πίεση στο δεύτερο ημίχρονο, πήγε να κλέψει το “τρίποντο” στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μούλερ.

Οι Βαυαροί πανηγύρισαν 15 νίκες στις 16 τελευταίες αγωνιστικές με την Κολωνία (μία ισοπαλία), την ώρα που ο Γκνάμπρι πέτυχε συνολικά έντεκα γκολ σε εννέα συμμετοχές στην Μπουντεσλίγκα κόντρα σε αυτή. “Θα πρέπει να βγάλουμε συναίσθημα στον αγωνιστικό χώρο, η Κολωνία πήρε ψυχολογία από τα επτά γκολ που πέτυχε”, είπε ο προπονητής Νάγκελσμαν. Η Μπάγερν έκανε το 4Χ4 στην “Allianz Arena” στην Μπουντεσλίγκα με διαφορά γκολ 21-3.

ΜΠΑΓΕΡΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΚΟΛΩΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (7-1) της Βέρντερ. Από δύο γκολ πέτυχαν Τίγκες (15′, 21′) και Σκίρι (30′, 54′), ένα οι Μαϊνά (9′), Χουσεΐνμπασιτς (36′) και Φριντλ (76′ αυτ.). Μείωσαν απλά οι φιλοξενούμενοι με Φούλκρουγκ (38′).

Βγάζοντας αντεπιθέσεις “φωτιά” κι εκμεταλλευόμενη τα πολλά αμυντικα λάθη των αντιπάλων της, η Κολωνία φιλοδώρησε με επτά γκολ τη Βέρντερ στο “RheinEnergieStadion” (7-1) και πάει με εξαιρετική ψυχολογία στην έδρα της Μπάγερν. Ήταν η μεγαλύτερη νίκη των “τράγων” τα τελευταία περίπου 40 χρόνια στην Μπουντεσλίγκα: Το 1983 είχαν επικρατήσει με 7-0 της Άιντραχτ. Κορυφαίοι αναδείχθηκαν Τίγκες και Σκίρι σκοράροντας από δύο γκολ.

Συγκεντρώνοντας 20 βαθμούς ξέφυγαν στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη σκαρφαλώνοντας, παράλληλα, στην 11η θέση. “Θέλουμε να κάνουμε το παιχνίδι μας στο Μόναχο. Η Μπάγερν κυνηγάει το πρωτάθλημα, αλλά κι εμείς την παραμονή μας”, είπε ο προπονητής Μπάουμγκαρτ που πονοκεφαλιάζει από τα πολλά αγωνιστικά προβλήματα. Εξαιρετικά αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Σκίρι που χτύπησε με τη Βέρντερ, στην κορυφή ενδέχεται να βρεθούν παρέα Τίγκες και Σέλκε.