*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Τολούκα-Μοντερέι 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΜΟΝΤΕΡΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κομουνικασιόν, στα πλαίσια του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το 1-0 ο Μορένο στο 10’ και το 2-0 ο Κορόνα στο 31’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Βάζκεζ στο 79’.

Καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Μοντερέι. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, πετυχαίνοντας ακόμη ένα γκολ.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, έχοντας για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Έχει εκκινήσει εξαιρετικά τις υποχρεώσεις της τόσο στο πρωτάθλημα, όσο και στο Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής, παραμένοντας αήττητη μέχρι στιγμής. Σκοράρει με άνεση σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ παράλληλα δέχεται με την ίδια ευκολία γκολ, αν και αυτό δεν δείχνει να την πτοεί ιδιαίτερα.

Μοντερέι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΟΛΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ερεντιάνο με σκορ 2-3, στα πλαίσια του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ισάις στο 5’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ανγκούλο στο 45’. Το 2-1 πέτυχε ο Ρόγιας στο 57’ και το 2-2 ο Ρόντρίγκεζ στο 62’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κανάλες στο 84’.

Τη νίκη και παράλληλα την πρόκριση έχασε μέσα από τα χέρια της η Τολούκα. Μπήκε δυνατά και πήρε «ασφαλές» προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, την οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ.

Απογοητευμένη από την ήττα μεσοβδόμαδα, θέλει σήμερα να βγάλει αντίδραση, όμως το έργο της αναμένεται δύσκολο. Μπορεί να είναι άκρως αποτελεσματική επιθετικά, έχοντας σκοράρει σε όλες τις αναμετρήσεις της μέχρι στιγμής, όμως το μεγάλο της πρόβλημα είναι η άμυνά της, καθώς δείχνει να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.