3ος προκριματικός γύρος

*Νοκ άουτ αναμέτρηση. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Στις δύο αναμετρήσεις στην ιστορία τους έχει επικρατήσει ο φιλοξενούμενος

Μίντιλαντ – Γιουνγκ Μπόις στην Bwin
Bwin

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Δανία, 102)

Η Μίντιλαντ ξεκίνησε… με το αριστερό την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα, αφού γνώρισε την ήττα στην έδρα της Σοντερίσκε με σκορ 2-0. Μέτρια εμφάνιση από το συγκρότημα του Πρίσκε, αφού επιθετικά δημιούργησε μεν ευκαιρίες, δεν τις αξιοποίησε δε. Αντιθέτως, πλήρωσε τις ολιγωρίες της άμυνας στο δεύτερο μέρος. Η Μίντιλαντ ως πρωταθλήτρια Δανίας, μπήκε στα προκριματικά από το δεύτερο γύρο και αντιμετώπισε τη Λουντογκόρετς εκτός έδρας. Το παιχνίδι ήταν κλειστό με τις ομάδες προσεκτικές, όμως τη διαφορά έκανε το τέρμα του Ζούνιορ Μπρουμάντο στο 78’ και έδωσε τη νίκη-πρόκριση στους φιλοξενούμενους. Στο αγωνιστικό σκέλος, από τραυματισμούς γύρισαν οι Άντερσον και Εβάντερ και είναι αμφίβολοι για ενδεκάδα. Δύσκολα επίσης, οι Νικολάισεν, Σβαρτς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 2-0 από τη Σοντερίσκε εκτός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Το πρώτο μέρος δεν είχε γκολ, όμως οι γηπεδούχοι στο 57’ κατάφεραν να σκοράρουν με τον Μπα. Στις καθυστερήσεις, ο Ράιτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ Στατιστικά

*3/5 ματς με γκολ εκατέρωθεν (δες το στη bwin)

*3/5 μαζί με τα φιλικά έληξαν με σύνολο over 3.5

*Δέχεται γκολ σε 6 από τα 10 τελευταία, εκτός έδρας

Παίξε νόμιμα στη Bwin +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ελβετία, 62)

Η Γιουνγκ Μπόις δεν έχει ξεκινήσει ακόμα τις υποχρεώσεις της για το νέο πρωτάθλημα και οι μόνες επίσημες αναμετρήσεις της έως τώρα, είναι για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ και το Κύπελλο. Στο 2ο προκριματικό γύρο αντιμετώπισε την αδύναμη Κλάκσβικ. Δυσκολεύτηκε μονάχα για ένα ημίχρονο, ωστόσο από τη στιγμή που πέτυχε το πρώτο γκολ αγωνίστηκε με άλλον “αέρα” και αυτοπεποίθηση. Δύο γκολ στο 51’ και το 57’, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά στο 79’ με τον Γιοχάνσεσεν, όμως στο 82’ Νγκαμαλέου διαμόρφωσε το τελικό 3-1 και σφράγισε την πρόκριση για την ομάδα του. Το συγκρότημα του Σεονέ κατέκτησε και το Κύπελλο, νικώντας με σκορ 1-2 τη Βασιλεία, σ’ ένα παιχνίδι που χρειάστηκε να κάνει ανατροπή στο δεύτερο μέρος. Είναι στην αποστολή ο νεοφερμένος Σιμπάτσου, ερωτηματικό η συμμετοχή του Λούστενμπεργκερ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 5-1 της Λωζάνης εντός έδρας, σε φιλική αναμέτρηση. Στο 39’ ο Γκαουντίνο σκόραρε με πέναλτι για το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 52’ έγινε το 2-0. Από το 67’ κι έπειτα σημειώθηκαν πέντε γκολ, με τις δύο ομάδες να διαδέχονται η μία την άλλη στην αύξηση του σκορ. Στο 84’ το τελικό 5-2.