*22η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ναγκόγια – Μασίντα 0-1

*GG & over 2,5 στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΑΣΙΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Γκάμπα Οσάκα. Ο Ουέλτον Φελίπε έκανε το 1-0 μόλις στο 9′, προτού οι γηπεδούχοι μείνουν με δέκα στο 33′ (Χάντα). Απάντησαν οι Ντιούκ (45+1′), Φούχιο (61′ πεν.) και Σέντο (69′).

Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο πριν καλά-καλά συμπληρωθούν 10′, ανέβασε ρυθμούς και απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα λίγο μετά τη συμπλήρωση του ημιώρου, το οποίο κι εκμεταλλεύτηκε σε απόλυτο βαθμό στο δεύτερο ημίχρονο. Στο δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε η πρωτοπόρος Μασίντα μετά από δύο “λευκές” ισοπαλίες, παραμένει αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές με απολογισμό 2-2-0 και διαφορά γκολ 6-2.

Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας ηττήθηκε από τη Νιιγκάτα (3-1) την 1η Ιουνίου, στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις νίκες και μία ισοπαλία (σ.σ. κράτησε το μηδέν στις τρεις). Έχει πετύχει 21 από τα συνολικά 34 γκολ της στο δεύτερο ημίχρονο στο πρωτάθλημα, κράτησε το μηδέν σχεδόν στις μισές αγωνιστικές που έδωσε (9/21).

ΜΑΣΙΝΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από τη Σερέζο Οσάκα. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Λέο Σεαρά (26′) και Λούκς Φερνάντες (65′), προτού μειώσει ο Κούμπο (76′).

Τέσταρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα με τη συμπλήρωση 2′, ωστόσο η αναμέτρηση στην έδρα της Σερέζο Οσάκα δεν είχε ανάλογη εξέλιξη για τη Ναγκόγια. Δέχτηκε από ένα γκολ περίπου στα μέσα κάθε ημιχρόνου, καταφέρνοντας να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα με ένα σουτ του Κούμπο που κόντραρε και μπέρδεψε τον αντίπαλο πορτιέρο.

Τρίτη σερί ήττα για τη Ναγκόγια που αγνοεί τη νίκη σε πέντε αναμετρήσεις (0-1-4), διάστημα στο οποίο πέτυχε μόλις δύο γκολ. Πανηγύρισε μόλις μία νίκη στις εννέα τελευταίες επί της Κασίβα (1-0 εντός) πριν ένα μήνα (τρεις ισοπαλίες, πέντε ήττες). Την τελευταία φορά που επισκέφτηκε την έδρα της Μασίντα επικράτησε με 4-3 τον Αύγουστο 2017. Εξέτισε κι επιστρέφει ο Ουτσίντα, τη θέση του πήρε ο Μικούνι.