ΜΑΡΙΕΧΑΜΝ - ΟΥΛΟΥ Προγνωστικά

Δεύτερη αγωνιστική των πλέι άουτ

*Η ομάδα που θα τερματίσει στην τελευταία θέση υποβιβάζεται απευθείας στην Ykkönen, ενώ η προτελευταία θα δώσει μπαράζ παραμονής με τη δευτεραθλήτρια της δεύτερης κατηγορίας.

*Η 1η ομάδα του γκρουπ υποβιβασμού θα δώσει μπαράζ για το τελευταίο εισιτήριο των προκριματικών του Conference League.

*Χωρίς χρήση VAR.

*Με over2.5+g/g ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΜΑΡΙΕΧΑΜΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας θρίαμβος με 6-0 επί της Λάχτι, την περασμένη αγωνιστική. Ήταν κατώτερη των φιλοξενούμενων στο 1ο ημίχρονο, αλλά κατάφερε να προηγηθεί σε κρίσιμο χρονικό σημείο (1-0 στο 39′), κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Κυριάρχησε στο β’ μέρος, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 3-0 στο 59′. Η Λάχτι δεν κατάφερε να αντιδράσει ποτέ, δεχόμενη ακόμη δύο γκολ μέσα σε ένα δίλεπτο (68′, 70′), με το τελικό 6-0 να διαμορφώνεται στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τη Μάριεχαμν και μάλιστα χωρίς να δεχτεί γκολ. Βρίσκεται στη 2η θέση του γκρουπ υποβιβασμού, στο +9 από τα μπαράζ παραμονής, με τέσσερις αγωνιστικές να απομένουν. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, όλες συνοδευόμενες από n/g.

Αμφίβολος ο Σιέρους.

Μάριεχαμν Στατιστικά

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over4.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΟΥΛΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 4-1 επί της Χέλσινγκφορς, την περασμένη αγωνιστική. Εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 13ο λεπτό, ανοίγοντας το σκορ οκτώ λεπτά αργότερα (21′). Κυριάρχησε στο υπόλοιπο παιχνίδι, διευρύνοντας το προβάδισμα της στο 62′, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν προσωρινά σε 2-1 τέσσερα λεπτά αργότερα. Η Ούλου είχε το πάνω χέρι σε όλον τον υπόλοιπο αγώνα, με το τελικό 4-1 να διαμορφώνεται με δύο τέρματα στο 85′ και το 88′.

Έφτασε τις δύο συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα, αμφότερες επί της ουραγού Χέλσινγκφορς, με επιμέρους σκορ 10-2! Βρίσκεται στην 1η θέση του γκρουπ υποβιβασμού, στο +6 από τη σημερινή της αντίπαλο. Μετράει 2 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, αμφότερες με 3-2 σκορ!

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.