*Στον πρώτο γύρο: Ντόρτμουντ – Μάιντς 1-1

*GG στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 1,5 ημίχρονο στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΜΑΪΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Χάιντενχαϊμ. Στο 37′ ο Μπούρκαρντ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Απάντησε ο Κλάιντινστ στο 65′.

Επτά αγωνιστικές έφτασε το αήττητο σερί (3-4-0) της Μάιντς στην έδρα της Χάιντενχαϊμ. Δέχτηκε πίεση με το ξεκίνημα της αναμέτρησης, άνοιξε το σκορ λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και πλήρωσε την αμυντική ολιγωρία της στο 65′.

Στάθηκε εξαιρετικά τυχερή στο 70′ και το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν οι γηπεδούχοι τράνταξαν τα δοκάρια της. Τρίτη σερί ισοπαλία για το συγκρότημα του Χένρικσεν, γνώρισε μόλις μία ήττα σε εννέα αγωνιστικές από την Μπάγερν Μονάχου (8-1 εκτός) πριν από δύο μήνες (3-5-1).

Δεν έχει πανηγυρίσει νίκη σε επτά αναμετρήσεις με την Ντόρτμουντ στην Μπουντεσλίγκα (0-3-4): Η τελευταία χρονολογείται τον Ιούνιο 2020 (2-0 εκτός). Η Μάιντς δέχτηκε μόλις δύο γκολ από εκτελέσεις κόρνερ στο φετινό πρωτάθλημα. Τιμωρημένος παραμένει ο Μουένε, εξέτισαν κι επιστρέφουν οι Γκρούντα και Αμίρι.

ΜΑΪΝΤΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Παρί Σεν Ζερμέν. Το γκολ πέτυχε ο Χούμελς στο 50′.

Την πρόκριση στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, εκεί που θα αντιμετωπίσει τη Ρεάλ Μαδρίτης, μετά από έντεκα χρόνια πανηγύρισε μεσοβδόμαδα η Ντόρτμουντ, πετώντας νοκ άουτ την Παρί Σεν Ζερμέν με δεύτερη νίκη στην πρωτεύουσα της Γαλλίας.

Δέχτηκε ισχυρή πίεση και στάθηκε εξαιρετικά τυχερή στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να σημαδεύουν συνολικά τέσσερις φορές τα δοκάρια της! Τρίτη σερί νίκη για τους “κιτρινόμαυρους”, την προηγούμενη βδομάδα διέσυραν την Άουγκσμπουργκ στο “Signal Iduna Park” (5-1) με τον Μουκοκό να σκοράρει δύο φορές.

Έχουν γνωρίσει μόλις μία ήττα στις έντεκα τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές τους (έξι νίκες, τέσσερις ισοπαλίες), αυτή από τη Λειψία πριν από δύο βδομάδες. Ο Ρόις έχει πετύχει συνολικά 14 γκολ με αντίπαλο τη Μάιντς, τα περισσότερα από κάθε άλλη αντίπαλο στην Μπουντεσλίγκα. Νοκ άουτ παραμένει ο Μπενσεμπαϊνί, θα πάρουν ανάσες σημαντικοί ποδοσφαιριστές, αναμένεται εκτεταμένο ροτέισον.