*10 αγωνιστική

*GG στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Λέτσε – Βενέτσια στην Stoiximan

ΛΕΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πάλεψε μέχρι το τέλος και δικαιώθηκε η Λέτσε! Την προηγούμενη βδομάδα κατάφερε να φύγει με το “τρίποντο” από το “Marc Antonio Bentegodi” επικρατώντας με 2-1 της Κιέβο στην εκπνοή της αναμέτρησης. Μετά από ένα αρκετά ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς και δικαιώθηκαν στην εκπνοή της αναμέτρησης με τον Φάλκο.

Ήταν η τέταρτη σερί νίκη της στο πρωτάθλημα, παραμένει αήττητη σε έξι αγωνιστικές (4-2-0). “Καταφέρνουμε να κάνουμε μικρά βήματα εμπρός, κάτι για το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το πιο σημαντικό είναι να μην χάσουμε την αγωνιστική σταθερότητά μας”, υπογράμμισε με δηλώσεις ο προπονητής των “λύκων”, Εουγκένιο Κορίνι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 της Κιέβο. Ο Στεπίνσκι έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους στο 20′, προτού ο Γκαριτάνο ισοφαρίζει δύο λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φάλκο στις καθυστερήσεις.

ΛΕΤΣΕ Στατιστικά

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*GG στα επτά τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΒΕΝΕΤΣΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρά το γεγονός πως βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ η Βενέτσια δεν πέταξε λευκή πετσέτα στον αγωνιστικό χώρο, αντέδρασε κι έφτασε σε μία σπουδαία νίκη επί της Άσκολι που την διατηρεί σε απόσταση ενός βαθμού από τη σημερινή αντίπαλό της Λέτσε και την 2η θέση που οδηγεί απευθείας στη Serie A.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ανέβασαν κατακόρυφα ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ παράλληλα δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο αυτού. “Βρισκόμαστε σε καλή κατάσταση, αλλά πρέπει να βελτιωθούμε στις λεπτομέρειες. Είναι συναρπαστικό όταν αντιμετωπίζουμε ομάδες που στοχεύουν στην άνοδο”, είπε ο προπονητής Ζανέτι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Άσκολι. Ο Πουτσίνο άνοιξε το σκορ στο 14′, προτού οι γηπεδούχοι ανατρέψουν τα δεδομένα με γκολ των Αράμου (55′) και Φιορντιλίνο (68′). Στο 89′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπρόσκο.