*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Τρανμίρ, στα πλαίσια του Λιγκ Καπ. Το 0-1 ο Εντίντι στο 55’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Βάρντι στο 59’.

Ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση και νίκη-πρόκριση για τη Λέστερ. Μπήκε δυνατά και κυριάρχησε στο ματς, βρίσκοντας εν τέλη δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Λίγα λεπτά αργότερα βρήκε και δεύτερο γκολ, «σφραγίζοντας» τη νίκη.

Εξαιρετικό ξεκίνημα στη σεζόν για κείνη, δεν θα μπορούσε να φανταστεί καλύτερο, αφού μετράει μόνο νίκες σε όλες τις αναμετρήσεις της. Είναι η μοναδική ομάδα που έχει πετύχει το 4/4 στο πρωτάθλημα, αλλά και το 2/2 στο κύπελλο, συνεχίζοντας ακάθεκτη και στις δύο διοργανώσεις. Ασταμάτητη μεσοεπιθετικά, είναι δημιουργική και άκρως αποτελεσματική, βρίσκοντας δίχτυα κόντρα σε κάθε αντίπαλο, ενώ αμυντικά είναι φανερά βελτιωμένη, έχοντας διατηρήσει σε αρκετές περιπτώσεις ανέπαφη την εστία της.

Λέστερ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τουφάν στο 17’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουέλς στο 62’.

Θετικά στοιχεία άφησε η Χαλ παρά το ισόπαλο αποτέλεσμα. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ, όμως στην επανάληψη δέχθηκε ασφυκτική πίεση και εν τέλη υπέκυψε.

Συνέχεια στο πρόγραμμά της με την πιο δύσκολη αντίπαλο που έχει αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής. Μπορεί να μην εκκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις φετινές της υποχρεώσεις, γνωρίζοντας την ήττα στην πρεμιέρα, αλλά και τον αποκλεισμό στον πρώτο γύρο του Λιγκ Καπ, όμως στη συνέχεια έβγαλε μαχητικότητα και κατάφερε να δημιουργήσει ένα μικρό αήττητο σερί τριών αγωνιστικών. Σκοράρει ασταμάτητα, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως πληρώνει τις αμυντικές της αδυναμίες, αφού υποκύπτει εύκολα να βρεθεί υπό πίεση.