*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Αμέρικα-Κλαμπ Λεόν 2-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πατσούκα με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μπαουτίστα στο 12’ και το 1-1 ο Αμπρίζ στο 34’. Το 1-2 πέτυχε ο Λόπεζ στο 40’ και το 2-2 ο Ιντρίσι στο 60’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σάντσες στο 67’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Κλαμπ Λεόν. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ, κατάφερε να το ανατρέψει πριν το ημίχρονο. Στην επανάληψη δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα, δεχόμενη εξίσου την ανατροπή.

Ακόμα πιο δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς φιλοξενεί την πρωταθλήτρια της Απερτούρα Κλαμπ Αμέρικα. Έχει αφήσει θετικά στοιχεία επιθετικά μέχρι στιγμής, έχοντας πετύχει 9 τέρματα σε πέντε αγωνιστικές, όμως σε καμία δεν μπόρεσε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της και σήμερα αναμένεται να δεχθεί έντονη πίεση, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή.

Κλαμπ Λεόν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρεάλ Εστέλι με σκορ 2-1, στα πλαίσια των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπονίλα με πέναλτι στο 7’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Φλέτες στο 47’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κινόνες στο 90’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Κλαμπ Αμέρικα. Είχε μεν τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, όμως το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στα τελευταία λεπτά του ματς.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, επιστρέφοντας στις νίκες. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα στα περισσότερα παιχνίδια της, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως απέτυχε να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της στις τελευταίες δύο.