*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Μοντερέι-Κλαμπ Λεόν 3-1.

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πούμας με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Κόρδοβα στο 68’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Κλαμπ Λεόν. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Δέχθηκε πίεση από τους γηπεδούχους, υποκύπτοντας στην επανάληψη.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες των τελευταίων αγωνιστικών, εξαντλώντας όσες πιθανότητες της έχουν απομείνει για να βρεθεί εντός πλέι-οφ. Είναι μεν μαχητική, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, όμως απέτυχε στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι στα μετόπισθεν, αφού σε ελάχιστα από τα παιχνίδια της δεν έχει δεχθεί γκολ.

Κλαμπ Λεόν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΟΝΤΕΡΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τίγκρες με σκορ 3-3, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπρουνέτα στο 1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ρόμο στο 8’. Το 1-2 πέτυχε ο Γκοριαράν στο 45+2’ και το 1-3 ο Μπρουνέτα στο 46’. Το 2-3 έκανε ο Αρτεάγκα στο 61’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπερτεράμε στο 90+10’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει στο τέλος. Παρά το γεγονός ότι έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ δεχόμενη γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και στις καθυστερήσεις του ματς έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Την παρουσία της στα προημιτελικά των πλέι-οφ μπορεί να εξασφαλίσει, περνώντας από την έδρα της Κλαμπ Λεόν. Καθόλου εύκολο το έργο της, αφού οι γηπεδούχοι «καίγονται» για το τρίποντο, αφού σε διαφορετική περίπτωση είναι πιθανό να μείνουν εκτός. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα κενά που σίγουρα θα αφήσει τα μετόπισθεν ψάχνοντας το γκολ, ώστε να απειλήσει με αξιώσεις την εστία της. Στο -3 από την πρωτοπόρο Κλαμπ Αμέρικα και στο +4 από την 7η Τίγκρες βρίσκεται αυτή τη στιγμή, με δύο αγωνιστικές να απομένουν για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.