*Στον πρώτο γύρο: Βάσκο Ντα Γκάμα-Κρουζέιρο 0-1

*Το παιχνίδι διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας της Κρουζέιρο για επεισόδια οπαδών της.

*Τρία σερί N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Κρουζέιρο κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Φορταλέζα με γκολ του Μπρούνο Ροντρίγκες στο 80ο λεπτό.

Η Κρουζέιρο όχι απλά κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την Φορταλέζα, το κατάφερε σε ένα παιχνίδι έξι βαθμών, αποτέλεσμα που ήταν ικανό να την βγάλει εκτός ζώνης υποβιβασμού!

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις σερί ήττες, ενώ συνεχίζει την περίεργη φετινή αγωνιστική της συμπεριφορά, καθώς έχει δύο νίκες παραπάνω μακριά από την έδρα της απ’ ότι στο γήπεδό της.

Επίσης η τελευταία νίκη δεν πρέπει να “μακιγιάρει” το πρόβλημα που έχει στο σκοράρισμα, αφού έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας. Αλλά ευτυχώς γι’ αυτήν, η άμυνα της είναι η δεύτερη καλύτερη του πρωταθλήματος και κρατάει μία σχετική ισορροπία.

Κρουζέιρο Στατιστικά

*7/8 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/10 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΒΑΣΚΟ ΝΤΑ ΓΚΑΜΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βάσκο Ντα Γκάμα κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Αμέρικα Μινέιρο, με τέρμα του Παγιέτ στις καθυστερήσεις, έχοντας προηγηθεί με τον Βεγκέτι στο τέταρτο λεπτό, ενώ ισοφαρίστηκε από τον Μαστριάνι στο 13ο λεπτό.

Η Βάσκο Ντα Γκάμα πήρε μία πολύ σημαντική νίκη, έστω και με γκολ στις καθυστερήσεις, με 2-1 επί της Αμέρικα Μινέιρο, με τον Παγιέτ να κάνει μερική απόσβεση της μεταγραφής του!

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη της, τέταρτο σερί παιχνίδι χωρίς να γνωρίσει ήττα, με αποτέλεσμα και αυτή να έχει βγει εκτός ζώνης υποβιβασμού, ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο, στο +2 από αυτήν. Και σήμερα ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της εξ αναβολής στο πρωτάθλημα.

Στα θετικά, το γεγονός πώς οι διεθνείς της επέστρεψαν μία μέρα νωρίτερα, ένας λόγω τιμωρίας, ο Μεντέλ, και ένας επειδή υπήρξε συμφωνία με την βραζιλιάνικη ομοσπονδία, ο Γκάμπριελ Πεκ.