*9η αγωνιστική

*Over 2,5 στα 8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΡΕΪΚΙΑΒΙΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Βέστρι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Άντρεσον (9′, 40′), απάντησαν οι Τούφεγκτζιτς (68′ πεν.) και Μπιάρνασον (71′).

Ευτύχησε να προηγηθεί με 2-0 λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, σε μία αναμέτρηση που είχε το πάνω χέρι στο μεγαλύτερο μέρος της. Η Ρεϊκιαβικ βραχυκύκλωσε λίγο πριν τη συμπλήρωση των 70′ δεχόμενη δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών, πετώντας τελικά δύο βαθμούς μπροστά στο κοινό της με αντίπαλο τη Βέστρι.

Πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε έξι αγωνιστικές επί της Χαφνάρφιορντουρ (2-1 εκτός) στις 20 Μαΐου, στις υπόλοιπες σημείωσε δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας έχει απολογισμό 0-1-3: Δέχτηκε 2+ γκολ στις τρεις και δεν κατάφερε να σκοράρει σε μία.

ΡΕΪΚΙΑΒΙΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα επτά τελευταία παιχνίδια της.

ΒΑΛΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (5-1) της Στιαρνάν. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Γιόνσον (35′), Χάραλντσον (43′, 54′) και Πέντερσεν (70′), προτού μειώσει ο Έγκερτσον στο 75′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ούναρσον στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Βαλούρ βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, παραμένει αήττητη σε οχτώ αναμετρήσεις (6-2-0) κι έχει την ευκαιρία να μειώσει στο -1 από την Μπρέινταμπλικ και στο -4 από την πρωτοπόρο Βίκινγκουρ με νίκη κόντρα στη Ρέικιαβικ. Πριν από λίγα 24ωρα διέσυρε χωρίς προηγούμενο την Στιαρνάν μπροστά στο κοινό της, σε μία αναμέτρηση που δεν σηκώνει ιδιαίτερου σχολιασμού.

Πανηγύρισε τη νίκη στις τρεις τελευταίες εξόδους της με διαφορά γκολ 8-4. Η Βαλούρ έχει απολογισμό 3-2-1 στις πέντε τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Ρέικιαβικ: Ηττήθηκε μόνο στις 8 Οκτωβρίου 2022 με 2-1. Πλούσιες σε γκολ και θέαμα οι μεταξύ τους αναμετρήσεις, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

▶️ Δες το BET BUILDER προγνωστικό για τον αγώνα ΚΡ Ρέικιαβικ – Βαλούρ από τους Betarades!