11η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κλαμπ Αμέρικα με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ροντρίγκεζ στο 76’.

Ακόμη ένα νικηφόρο αποτέλεσμα για την Κλαμπ Αμέρικα. Μέτριο πρώτο μέρος, χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες, με το σκορ να μένει στη λευκή ισοπαλία. Στο δεύτερο ημίχρονο εκμεταλλεύτηκε μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, βρίσκοντας το γκολ που έμελλε να καθορίσει το τελικό αποτέλεσμα.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, παραμένοντας στην κορυφή του πρωταθλήματος. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση, έχει ρυθμό και σκοράρει ασταμάτητα, όντας τη δεύτερη πιο παραγωγική ομάδα της κατηγορίας. Αμυντικά μπορεί να μην είναι και από τις πιο σταθερές, αλλά αυτό δεν την έχει πτοήσει καθόλου.

Κλαμπ Αμέρικα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νεκάξα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γκονζάλεζ στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από το Άρτσε στο 20’. Οι γηπεδούχοι έμειναν και με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Καστίγιο Σεγκούρα στο 84’.

Καλή εμφάνιση, αλλά ισόπαλο αποτέλεσμα για την Πατσούκα. Καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ, όμως λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση. Στη συνέχεια πίεσε έντονα, αλλά δεν κατάφερε να βρει ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα.

Πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για θετικό πέρασμα από την έδρα της πρωτοπόρου Κλαμπ Αμέρικα. Σε καλύτερη κατάσταση τελευταία, παρ’ όλα αυτά δεν είναι ακόμα άξια εμπιστοσύνης, αφού ναι μεν σκοράρει με μεγαλύτερη συνέπεια, αλλά συνεχίζει να δέχεται με την ίδια ευκολία γκολ.