*Νοκ-άουτ παιχνίδι για τον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ το νικητή του ζευγαριού Σέριφ – Νταντάλκ.

*NG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της Ντιναμό Τιφλίδας για το Γιουρόπα Λιγκ.

Κλάκσβικ – Ντιναμό Τιφλίδας στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΚΛΑΚΣΒΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νησιά Φερόε, -)

Στην επιστροφή της στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ μετά από 20 χρόνια, η Κλάκσβικ προσπέρασε το εμπόδιο της Σλόβαν Μπρατισλάβας άνευ αγώνα (3-0 εντός), προτού γνωρίσει τον αποκλεισμό από την Γιουνγκ Μπόις (3-1 εκτός) στον 2ο προκριματικό γύρο. Παράλληλα “μετακόμισε” στο Γιουρόπα Λιγκ, στον 3ο προκριματικό γύρο του οποίου υποδέχεται απόψε την Ντιναμό Τιφλίδας.

Θα δώσει το παρών για πρώτη φορά στην ιστορία της σε αυτόν, την περασμένη σεζόν τέθηκε νοκ άουτ από την Λουκέρνη (συνολικό σκορ 2-0) στον 2ο προκριματικό γύρο της εν λόγω διοργάνωσης. Συνολικά σε 20 αναμετρήσεις που έδωσε σε Κύπελλο ΟΥΕΦΑ/Γιουρόπα Λιγκ έχει απολογισμό 3-6-11 (19-41 τα γκολ). Επτά αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος και η Κλάκσβικ βρίσκεται στη 2η θέση με 48 βαθμούς, έναν λιγότερο από την ΗΒ Τόρσαβν και επτά μπροστά από την Ρούναβικ (οι δύο ομάδες έχουν παιχνίδι λιγότερο).

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με την Τβόροϊρι για το πρωτάθλημα.

ΚΛΑΚΣΒΙΚ Στατιστικά

*Κράτησε το μηδέν στα δύο τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το Γιουρόπα Λιγκ.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΝΤΙΝΑΜΟ ΤΙΦΛΙΔΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Γεωργία, -)

Μόλις ενενήντα λεπτά κράτησε η πορεία της Ντιναμό Τιφλίδας στο Τσάμπιονς Λιγκ, στις 19 Αυγούστου γνώρισε την εντός έδρας ήττα (2-0) από τα Τίρανα για τον 1ο προκριματικό γύρο και παράλληλα τη …μεταφορά της στο Γιουρόπα Λιγκ. Την προηγούμενη βδομάδα επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Κόνναχς Κουέι, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκαμπεντάβα στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, πανηγυρίζοντας την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

Δεν έχει καταφέρει να μπει στους ομίλους αυτής ποτέ, τρεις φορές έφτασε μέχρι τα πλέι οφ γνωρίζοντας τον αποκλεισμό από ΑΕΚ (2011), Τότεναμ (2013) και ΠΑΟΚ (2016). Μετά από έντεκα αγωνιστικές στο πρωτάθλημα το συγκρότημα του Σίσκο Μουνιόθ βρίσκεται στην κορυφή με 22 βαθμους, όντας στο +2 από Ντιναμό Μπατούμι, Σαμπουρτάλο και Ντίλα.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 1-0 από την Σαμπουρτάλο για το Κύπελλο. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Μαργκβελασβίλι στο 52′.