* 3η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΑΤΟΒΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Σταλ Μιέλετς. Ο Γέντριχ με πέναλτι στο 31ο λεπτό πέτυχε το καθοριστικό γκολ.

Ρέφαρε άμεσα την εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας, το περασμένο Σάββατο έβγαλε σημαντικό διπλό κυρίως για την αυτοπεποίθησή της απέναντι σε άμεσο αντίπαλο για την παραμονή στην κατηγορία.

Άχρωμο το παιχνίδι στο Μιέλετς μέχρι η Κατοβίτσε να κερδίσει το καθοριστικό πέναλτι (0-1) με σέντρα που χτύπησε σε χέρι αμυνομένου. Στο κλείσιμο του ημιχρόνου είχε μεγάλη ευκαιρία να ντουμπλάρει το προβάδισμά της.

Η Σταλ απείλησε ουσιαστικά για πρώτη φορά στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, είχε την επιθετική πρωτοβουλία (66%) μετά την ανάπαυλα, αλλά η άμυνα της Κατοβίτσε κατάφερε να περιορίσει τους κινδύνους. Επιθετικά δεν προσπάθησε.

Ευχαριστημένος από την εικόνα της ομάδας του στα δύο πρωτα ματς της σεζόν δήλωσε ο κόουτς Γκόρακ, ο οποίος είναι ακόμα άγνωστο αν θα μπορεί να έχει στη διάθεσή του το Νόβακ (μέσος), ο οποίος μεταγράφηκε πριν ώρες από την Ρακόβ.

ΚΑΤΟΒΙΤΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης.

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΑΚΟΒ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Κρακόβια. Ο Μάιγκααρντ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 48ο λεπτό.

Πισωγύρισμα το αποτέλεσμα της Δευτέρας για την πρωταθλήτρια του 2023, πήγε στράφι το διπλό της πρεμιέρας στο Λούμπλιν, αλλά οι φίλοι της δεν μπορούν να έχουν παράπονο για την εμφάνιση της ομάδας.

Πολύ κλειστό το πρώτο ημίχρονο, η μοναδική αξιόλογη στιγμή ήρθε στις καθυστερήσεις του για την Ρακόβ. Η παθητική μέχρι την ανάπαυλα Κρακόβια πήρε προβάδισμα στο ξεκίνημα του β’ μέρους με μία σέντρα που ξεγέλασε τον κίπερ Τρελόφσκι. Δυνατή η αντίδραση της Ρακόβ, πίεσε εντόνως στα τελευταία λεπτά, αλλά δεν αξιοποίησε καμία από τις τρεις μεγάλες της ευκαιρίες και γνώρισε πλασματική ήττα (1.51 – 0.02 xGoals).

“Πάμε σε ένα νεοφώτιστο, που τον ενθαρρύνει η τελευταία εκτός έδρας αναμέτρηση. Θα θέλει να επιβεβαιώσει την κατάστασή του και ότι δεν είναι τυχαία ομάδα. Ωστόσο, πρέπει να κοιτάξουμε τον εαυτό μας και να κερδίσουμε” δήλωσε ο κόουτς Παπζούν.

Σταθερά τα προβλήματα απουσιών που αντιμετωπίζει, παραμένουν τραυματίες οι στόπερ Άρσενιτς, Ρούντιτς, οι μέσοι Τζιζ, Πλάβσιτς, ενώ ο επιτελικός Λόπεθ συνεχίζει να ταλαιπωρείται στην αποθεραπεία του από τον σοβαρό τραυματισμό.