19η αγωνιστική

*No Goal τα 5/7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Γκάμπα Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (15′, 25′), για να μειώσει απλά με τον Ντιέγκο στο 79ο λεπτό.

Χωρίς νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Κασίβα, με μια ισοπαλία και τρεις ήττες στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μασάμι Ιχάρα φιλοξενήθηκε από τη Γκάμπα Οσάκα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Μετά από ένα κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στα μέσα αυτού. Εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε μετά την ανάπαυλα και προς το φινάλε μείωσε για το τελικό αποτέλεσμα.

Τρίτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Γιοκοχάμα Μαρίνος (4-0 εκτός) και Φουκουόκα (0-2 εντός), οπότε και βρίσκεται στην 13η θέση με 22 βαθμούς μέχρι τώρα. Ηττήθηκε δυο φορες στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε και δυο νίκες.

Κασίβα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα οκτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΙΡΟΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο δεύτερο λεπτό με τον Κάτο και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 27′, πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 77′ με τον Οχάσι. Στην πορεία όμως είδε την αντίπαλο να κάνει την ανατροπή (87′, 90′).

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των τεσσάρων αγώνων πρωταθλήματος για τη Χιροσίμα, στο οποίο είχε τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Μίκαελ Σκίμπε φιλοξενήθηκε από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, σε εξ αναβολής αγωνιστική, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-2. Ήταν ανταγωνιστική για αρκετή ώρα στο ματς και μάλιστα πήρε και δυο φορές το προβάδισμα, ωστόσο “πλήρωσε” με το χειρότερο τρόπο τη χαλαρότητα που έδειξε στο φινάλε.

Μετά και από αυτή την απώλεια που είχε, βρίσκεται στην πέμπτη θέση, βλέποντας τη διαφορά από την κορυφή να ανοίγει στους εννέα βαθμούς. Ηττήθηκε μια φορά στις εννέα φετινές εξόδους της (2-6-1). Εκτίει τιμωρία ο μέσος Μιτσούτα, που αποβλήθηκε στο εξ αναβολής.