*2η αγωνιστική.

*Από 7/8 μεταξύ τους 2-3 Goal έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελλάδας

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 απ’ τον Παναθηναϊκό. Το γκολ με πέναλτι ο Αϊτόρ στο 45’.

Η εξαιρετική εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου κόντρα στον Παναθηναϊκό δεν ήταν αρκετή για να του δώσει κάτι απ’ το ματς, ούτε καν την ισοπαλία στην ανάπαυλα. Έκανε ένα ανόητο πέναλτι λίγο πριν το φινάλε, νωρίτερα είχε κλασική ευκαιρία για να σκοράρει με τον Μάντζη και γενικά διαχειρίστηκε καλά την πίεση των πρασίνων. Το πέναλτι έφερε το 1-0, οι παίκτες του Γιοβάνοβιτς διαχειρίστηκαν πολύ καλύτερα το δεύτερο μέρος, ο Ιωνικός δεν απείλησε, το σκορ θα μπορούσε να ανέβει.

“Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν αρκετά καλοί και μπορούσαμε να πετύχουμε ένα γκολ. Στο δεύτερο δεν εκμεταλλευτήκαμε τα κενά του Παναθηναϊκού. Δεν μπορώ να μην είμαι ευχαριστημένος, καθώς τα παιδιά έκαναν προσπάθεια. Αναμένουμε το παιχνίδι με τον Λεβαδειακό τώρα, που πρέπει να κερδίσουμε”, είπε ο κόουτς Σπανός. Η εικόνα του πρώτου μέρους άφησε υποσχέσεις για την ομάδα του, διαθέτει παίκτες με ποιότητα και ικανότητα στον έλεγχο της μπάλας, μπορεί να μείνει στο ίδιο επίπεδο με πέρυσι, αν όχι να ανέβει επίπεδο.

Ξανά εκτός ο Κάνιας, στην αποστολή ο νεοαποκτηθείς μέσος Λοβέρα (δανεικός από Ολυμπιακό), γράφτηκε ότι παίρνει και τον Φαντινγκά απ’ τους ερυθρόλευκους (με τη μορφή δανεισμού).

ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 3/6 2-3 Goal σε φιλικό και αγωνιστικό επίπεδο.

*Δεν είχε νίκη σε φιλικά και επίσημα (0-1-5).

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στον Άρη. Ο Μαντσίνι το 1-0 στο 12’, ο ίδιος παίκτης στο 45’ το 2-0. Το 3-0 έκανε ο Γκρέι στο 68’.

Είχε πολύ δύσκολη αποστολή εκτός έδρας κόντρα στον Άρη για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος, δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα. Δυσκόλεψε αρκετά τους κίτρινους στο πρώτο ημίχρονο, κράτησε μπάλα και είχε τις προϋποθέσεις να βγάλει καλές ευκαιρίες, αλλά του έλειψε η ποιότητα στην τελική απόφαση. Δύο στιγμές του εξαιρετικού Μαντσίνι έφεραν το 2-0 πριν την ανάπαυλα, ο Άρης έγινε πολύ πιο κινητικός στο δεύτερο μέρος, οι αλλαγές τον έκαναν πιο γρήγορο, κράτησε μπάλα και δεν απειλήθηκε σοβαρά. Σκόραρε τρίτο γκολ με τον Γκρέι, είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, κέρδισε δίκαια.

“Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν αρκετά ανταγωνιστικοί, βγήκανε πράγματα που έχουμε σαν ομάδα με τα κλεψίματα μπάλας και τις προϋποθέσεις αλλά δεν είχαμε σωστές επιλογές σε αντίθεση με τον Άρη όπου φάνηκε η ποιότητα του Μαντσίνι. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήμασταν ανταγωνιστικοί, δεν είχαμε συνοχή σαν ομάδα γιατί δεν είμαστε έτοιμοι για να το έχουμε για 90 λεπτά”, είπε ο κόουτς Ταουσιάνης. Δεν είναι αυτά τα ματς που θα κρίνουν τη δυναμική του Λεβαδειακού, που καλείται να πάρει αποτελέσματα σε άλλα παιχνίδια, όπως το σημερινό.