*10η αγωνιστική

*Οι έξι τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες, ανεξαρτήτως έδρας, έχουν λήξει G/G μαζί με over 2,5.

*Από τα 12 παιχνίδια που έχουν παίξει στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο, τα οκτώ έχουν λήξει G/G, τα εφτά μαζί με over 2,5. Και τα άλλα τέσσερα έχουν λήξει χωρίς σκορ (0-0)!

Δείτε τα Προγνωστικά Αυστραλίας

ΓΟΥΕΣΤΕΡΝ ΣΙΔΝΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουέστερν Σίδνεϊ έφερε 2-2 εκτός έδρας απέναντι στη Γουέλινγκτον Φίνιξ, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που βρέθηκε να χάνει, το έφτασε σε κατάσταση να το κερδίσει, αλλά τελικά περιορίστηκε στην ισοπαλία. Και αυτή ήταν η τέταρτη στα εφτά τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, μετά την ήττα της στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, ενώ κέρδισε τον πιο πρόσφατο αγώνα στο γήπεδό της.

Βρίσκεται εντός πρώτης εξάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου, στην τέταρτη θέση για την ακρίβεια, σε απόσταση βολής τόσο από την πρώτη δυάδα που πάει απευθείας στα ημιτελικά των πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου, στο -1 συγκεκριμένα, όσο και από την έβδομη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς, στο +2 για την ακρίβεια.

Παραμένει εκτός ο μακροχρόνια τραυματίας τερματοφύλακας Γιανγέτοβιτς, ενώ τραυματίστηκε και ο αμυντικός Μουρδουκούτας. Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Ντόρανς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουέστερν Σίδνεϊ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την Γουέλινγκτον Φίνιξ με την αντίπαλο της να μπαίνει αρκετά δυνατά στο παιχνίδι, ανοίγοντας το σκορ με τον Μουράτοβιτς στο ένατο λεπτό. Πάλεψε για την ισοφάριση και την πέτυχε τελικά στο 71′, με τον Γεμπόα, ενώ κατάφερε και να προηγηθεί με τον Καμάου στο 77’. Όμως δεν άντεξε ούτε καν δύο λεπτά, πριν ισοφαριστεί από τον Φέντον στο 79ο λεπτό.

Γουέστερν Σίδνεϊ Στατιστικά

*Εχει 3/4 G/G στα τελευταία της παιχνίδια.

*Εχει 3/3 under 2,5 εντός έδρας στη σεζόν.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΑΔΕΛΑΪΔΑ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς, με κορυφαίο παίκτη της τον διαιτητή, ο οποίος καταλόγισε τρία πέναλτι, το λιγότερο αυστηρά, με το πρώτο τελείως ανύπαρκτο, βλέποντας το κιόλας και στο VAR! Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις σερί ήττες, αλλά μακριά από το γήπεδο της δεν έχει κερδίσει ακόμη φέτος σε τέσσερις αγώνες, με τρεις συνεχόμενες ήττες στους πιο πρόσφατους.

Βρίσκεται ακόμη εκτός πρώτης εξάδας και θέσεων που οδηγούν στην διεκδίκηση του τίτλου μέσω των πλέι οφς, διαθέτοντας τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, αλλά σε απόσταση βολής από αυτήν, στο -1 για την ακρίβεια.

Ο προπονητής της, Καρλ Βιρτ, θεωρεί πώς αν η ομάδα του σκοράρει πρώτη, τότε θα αποκτήσει αυτοπεποίθηση και θα μπορεί να διεκδικήσει με περισσότερες ελπίδες ένα θετικό εκτός έδρας αποτέλεσμα.

Τραυματίες και απόντες είναι οι Στράιν (ΜΕ), Κίτο (ΜΕ), Γιάκομπσεν (ΑΜ), με τον πρώτο να είναι πιο κοντά στην επιστροφή του, ενώ χτύπησε σοβαρά ο μέσος Κωνσταντόπουλος που θα απουσιάσει για καιρό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς, αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, πετυχαίνοντας τρία γκολ με «μαϊμού» πέναλτι! Δέχθηκε γκολ από τον Σίλβα στο 15’, ισοφαρίζοντας με πέναλτι του Γιούριτς στο 34’, ενώ «έφαγε» και δεύτερο τέρμα από τον Κουόλ στο 63’, πριν ισοφαρίσει εκ νέου με πέναλτι του Γιούριτς στο 70’, παίρνοντας τη νίκη με πέναλτι του ίδιου παίκτη στο 85ο λεπτό!