*8η αγωνιστική

*Από τους 22 αγώνες που έχουν παίξει στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο, οι 12 έχουν λήξει με 2-3 γκολ.

*Νωρίτερα στη σεζόν: Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς – Γουέλινγκτον Φίνιξ 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Αυστραλίας

ΓΟΥΕΛΙΝΓΚΤΟΝ ΦΙΝΙΞ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουέλινγκτον Φίνιξ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Σίδνεϊ, σε έναν αγώνα που πάλεψε πάρα πολύ για να αποφύγει την ήττα, χωρίς τελικά να τα καταφέρει. Δεν μπόρεσε έτσι να δώσει συνέχεια στη μοναδική της νίκη στη σεζόν, την οποία πέτυχε πριν από δύο εβδομάδες, στο γήπεδο της σημερινής της αντιπάλου. Και φυσικά, δεν παίζει στο γήπεδό της, το οποίο είναι στη Νέα Ζηλανδία, αφού έχει εγκατασταθεί στην Αυστραλία. Ισως γι’ αυτό ως τώρα στην έδρα που χρησιμοποιεί έχει 2/2 ήττες στο πρωτάθλημα, με ίδιο σκορ μάλιστα, 1-2.

Φυσιολογικά λοιπόν, με αυτά τα αποτελέσματα που έχει φέρει μέχρι στιγμής, παραμένει πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Είναι στην προτελευταία θέση, ισόβαθμη με την ουραγό Μέλμπουρν Βίκτορι, έχοντας καλύτερη διαφορά τερμάτων, ενώ είναι στο -5 από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου.

Ο προπονητής της, Ούφουκ Ταλάι, θεωρεί πώς το πρόβλημα της ομάδας του είναι η αποτελεσματικότητα στην τελική προσπάθεια. Και πιστεύει πώς θα έρθει μία μέρα που όλα θα συνδυαστούν όπως πρέπει και τότε πιθανόν να έρθει ένα μεγάλο σκορ για την ομάδα του!

Χτύπησε λίγο σοβαρά ο επιθετικός Σοτίριο, και που θα μείνει εκτός για περίπου 4-5 εβδομάδες, αλλά τραυματίστηκε και ο βασικός της επιθετικός Χέμεντ που θα λείψει για περίπου μία εβδομάδα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουέλινγκτον Φίνιξ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από το Σίδνεϊ, αρκετά δύσκολα. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μπαρμπαρούση στο 32’ και ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 στο 64ο λεπτό. Ενδιάμεσα είχε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, έχοντας και δοκάρι, ενώ απλά μείωσε στις καθυστερήσεις με τον Νταβίγια και πρόλαβε να έχει και δεύτερο δοκάρι στη συνέχεια!

Γουέλινγκτον Φίνιξ Στατιστικά

*Εχει 5/5 G/G στο πρωτάθλημα, τα τέσσερα μαζί με over 2,5.

*Εχει 5/5 αγώνες με 2-3 γκολ.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΕΝΤΡΑΛ ΚΟΑΣΤ ΜΑΡΙΝΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς, έδειξε να ξεπερνάει άμεσα την τελευταία ήττα της φέτος, που ήρθε εντός από τη σημερινή της αντίπαλο, αφού πέτυχε δύο σερί νίκες στη συνέχεια με το ίδιο σκορ, με πιο πρόσφατα αυτή με 3-2 εντός έδρας επί της Γουέστερν Γιουνάιτεντ και μάλιστα παρόλο που βρέθηκε να χάνει δύο φορές μέσα στο ίδιο παιχνίδι. Πάντως μακριά από το γήπεδο της έχει 2/2 νίκες ως τώρα στο πρωτάθλημα, με το ίδιο σκορ μάλιστα, με 0-2!

Είναι μία από τις τέσσερις ομάδες του πρωταθλήματος που δεν έχει ισοπαλία ακόμη στον φετινό θεσμό, ούσα πρωτοπόρος, σε απόσταση βολής, στο +3 συγκεκριμένα, από την τρίτη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου, όμως παίζοντας από τον πρώτο γύρο. Αλλά είναι σε σημαντική απόσταση ασφαλείας, στο +8 για την ακρίβεια, από την έβδομη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφς.

Ο προπονητής της, Αλεν Στάγιτς, ζήτησε βοήθεια από τους οπαδούς της ομάδας που αναμένεται να κάνουν «κατάληψη» στο γήπεδο απόψε, αλλά ξεκαθάρισε πώς η αντίπαλος τους είναι αρκετά δυνατή και ποιοτική.

Παραμένει εκτός υποχρεώσεων της ομάδας του ο επιθετικός Σμάιλι που θα λείψει για μία – δύο εβδομάδες, χωρίς να υπάρχει άλλο πρόβλημα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Γουέστερν Γιουνάιτεντ με ανατροπή και ενώ μάλιστα βρέθηκε να χάνει δύο φορές! Την πρώτη από τέρμα του Ούσκοκ μόλις στο 4’ και την δεύτερη από γκολ του Μπερίσα στο 42ο λεπτό. Αρχικά ισοφάρισε με τον Σάιμον στο 17’, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά από τον Κουόλ, στο 77’ και στο 81’.