*Σε προηγούμενους γύρους: Βίντερτουρ – Γκρασχόπερς 3-1

*GG & over 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΚΡΑΣΧΟΠΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με τη Λουγκάνο.

Πονόματος η μεσοβδόμαδη αναμέτρηση της Γκρασχόπερς στην έδρα της Λουγκάνο. Δημιουργήθηκαν ελάχιστες άξιες αναφοράς ευκαιρίες ένθεν κακείθεν, με το τελικό αποτέλεσμα να κρίνεται απόλυτα δίκαιο. Το συγκρότημα του Μπέρνερ γνώρισε μόλις μία ήττα σε έξι αγωνιστικές στην έδρα της Γιουνγκ Μπόις (1-0), στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες.

Διατηρείται αήττητο στις πέντε τελευταίες στο “Letzigrund” (4-1-0), στις τέσσερις από τις οποίες πέτυχε 2+ γκολ. Η Γκρασχόπερς πανηγύρισε το “τρίποντο” στις 3/4 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Βίντερτουρ, κράτησε το μηδέν μόλις σε μία.

ΓΚΡΑΣΧΟΠΕΡΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΒΙΝΤΕΡΤΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από τη Βασιλεία. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δύο φορές με Μπάρι (13′, 72′), μείωσε ο Λούτι στο 79′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρενάτο Βέιγκα στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με εννέα ολοκλήρωσε η Βίντερτουρ (53′ Λεκάι, 56′ Σνάιντερ).

Παίζοντας με δύο παίκτες λιγότερους από το 56′, όντας παράλληλα πίσω στο σκορ με 1-0, η Βίντερτουρ δεν μπορούσε να ελπίζει σε κάτι καλύτερο απ’ την ήττα κόντρα στη Βασιλεία. Το εν λόγω αποτέλεσμα έβαλε τέλος σε αήττητο σερί τεσσάρων αγωνιστικών (3-1-0), παραμένοντας στους 26 βαθμούς βρίσκεται στο -4 από την 6η Λουγκάνο και στο +1 από τη σημερινή αντίπαλό της.

Μακριά από το σπίτι της η Βίντερτουρ έχει απολογισμό 2-2-6 σε δέκα αγωνιστικές με διαφορά γκολ 21-28. Άλωσε για τελευταία φορά την έδρα της Γκρασχόπερς τον Μάρτιο 2021 (1-0), στις δύο σχετικές αναμετρήσεις που ακολούθησαν ηττήθηκε ισάριθμες φορές (διαφορά γκολ 5-1).