*11η αγωνιστική

*9/12 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν φέτος και στο πολιτειακό πρωτάθλημα, στην έδρα της Ιτουάνο, με την Γκουαρανί να κερδίζει με 0-3.

➡️ Δείτε όλα τα προγνωστικα στοιχηματος για σήμερα, Τρίτη 18/06!

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουαρανί έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Αβαϊ, αν και προηγήθηκε δύο φορές, με τους Αϊρτον (10’), Κάιο Ντάντας (28’ πεν.). Όμως όχι απλά ισοφαρίστηκε και τις δύο από τον Ιγκόρ (20’, 48’), δέχθηκε και τρίτο τέρμα από πέναλτι του Ζοάο Πάουλο στο 62ο λεπτό, χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει.

Ακόμη μία ήττα για την Γκουαρανί, με 3-2 εκτός έδρας από την Αβαϊ, η πέμπτη στα έξι τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, τρίτη συνεχόμενη, όγδοη στα 10 τελευταία που έχει μία νίκη και μία ισοπαλία.

Είναι από νωρίς ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, έχοντας μείνει λίγο πίσω από τις θέσεις παραμονής.

Στον τελευταίο αγώνα είχε προσωρινό προπονητή, τον Μαρσέλο Κορδέιρο, είναι σε αναζήτηση νέου τεχνικού, ενώ το αστείο είναι πώς ως τώρα έχει περισσότερους προπονητές, από νίκες το 2024! Αλλά μία εξ αυτών των νικών ήρθε απέναντι στη σημερινή της αντίπαλο και μάλιστα η μοναδική της φέτος μακριά από την έδρα της.

Στο γήπεδό της έχει πετύχει τις άλλες δύο νίκες της, με πέντε ήττες σε 11 συνολικά αναμετρήσεις.

Πάντως βρίσκεται πολύ κοντά σε συμφωνία με τον Πιντάδο για να αποτελέσει τον επόμενο της προπονητή.

Γκουαρανί Στατιστικά

*7/11 N/G εντός έδρας

*8/11 under 2,5 εντός έδρας

ΙΤΟΥΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Ιτουάνο έχασε 3-5 εντός έδρας από την Παϊσαντού, σε έναν αγώνα που άργησε να μπει! Βρέθηκε να χάνει 0-3 πριν συμπληρωθεί το πρώτο 30λεπτο, από τα γκολ των Ζιν Ντίας (21’), Κιντάνα (26’), Κέβιν (29’). Μείωσε σε 2-3 πριν λήξει το ημίχρονο με τέρματα των Μικέιας (43’), Γιαν Ρολίμ (45’). Ο Γκαρσία έκανε το 2-4 στο 55’, μείωσε εκ νέου με πέναλτι του Ντινίζ στο 72’, αλλά τελικά δέχθηκε και πέμπτο γκολ από τον Νετίνιο στις καθυστερήσεις. .

Η Ιτουάνο γνώρισε τρίτη σερί ήττα, αυτή τη φορά στο γήπεδό της, με 3-5 από την Παϊσαντού. Αυτή ήταν η πέμπτη της ήττα στα εφτά τελευταία παιχνίδια, όπου έχει και δύο νίκες, τις οποίες πέτυχε στους τέσσερις πιο πρόσφατους αγώνες που έδωσε στην έδρα της. Και δέχθηκε πέντε γκολ στο γήπεδό της σε ένα παιχνίδι για πρώτη φορά μετά από 15 χρόνια!

Γενικότερα πάντως δεν τα πηγαίνει και τόσο καλά, αφού αυτές οι δύο νίκες ήταν οι πρώτες έπειτα από οκτώ σερί ήττες.

Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει έξι σερί ήττες, 10 σε 11 αγώνες που δεν έχει νίκη μέσα στο 2024!

Βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, χωρίς πλέον να είναι σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής, ούσα μία από τις τρεις ομάδες που δεν έχουν ακόμη ισοπαλία στο πρωτάθλημα. Και έχει τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος, ενώ είναι μπροστά μόνο από τη σημερινή της αντίπαλο, στο +2 συγκεκριμένα!