*8η αγωνιστική

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Γκοροντέγια με αντίπαλο την Μινσκ.

*Η Μινσκ παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της (4-2-0) με αντίπαλο την Γκοροντέγια.

Γκοροντέγια – Μινσκ στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Λευκορωσίας

ΓΚΟΡΟΝΤΕΓΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Λίγα δευτερόλεπτα μακριά από τη νίκη βρέθηκε την προηγούμενη βδομάδα η Γκοροντέγια στην έδρα της Ρουχ Μπρεστ, ωστόσο οι γηπεδούχοι σκόραραν με τη συμπλήρωση των 90′ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα 1-1. “Δώσαμε μία δυνατή μάχη, σίγουρα μας πόνεσε που η αντίπαλός μας σκόραρε στα τελευταία λεπτά. Μπορούσαμε να πάρουμε μία μεγάλη νίκη”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Ραντούσκο.

Με τους δέκα βαθμούς που συγκέντρωσε η Γκοροντέγια βρίσκεται στη 10η θέση και στο +1 από τη σημερινή αντίπαλό της Μινσκ. Νοκ άουτ παραμένουν οι τραυματίες Βόλοβιτς (ΜΕ, 1/0) και Βολόβικ (ΜΕ, 1/0), την ώρα που ο Αρχίποφ (ΕΠ, 2/0) παραμένει εγκλωβισμένος στην Ρωσία λόγω της απαγόρευσης μετακινήσεων ελέω κορωνοϊού.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Ρουχ Μπρεστ για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σορόκιν στο 50′, προτού ο Κόλπατσουκ διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα με την συμπλήρωση των 90′.

ΓΚΟΡΟΝΤΕΓΙΑ Στατιστικά

*Under 2,5 στα επτά τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Bet365)

*NG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΙΝΣΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Μινσκ μετά την σπουδαία νίκη που πανηγύρισε επί της Σλάβια Μοζίρ (3-1 εκτός) στις 25 Απριλίου. Την προηγούμενη βδομάδα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Τορπέντο Ζοντίνο γνωρίζοντας τον εντός έδρας διασυρμό με 5-2! Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε.

Η Μινσκ διαθέτει την 2η καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος (11 γκολ) μαζί με την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ, αλλά και τη χειρότερη άμυνα αυτού (15 γκολ). Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Νασιμπούλιν, την ώρα που τραυματίες παραμένουν οι Ο. Βασίλιεφ (ΜΕ, 3/1) και Α. Βασίλιεφ (ΕΠ, 5/1).

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας με 5-2 από την Τορπέντο Ζοντίνο για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τα γκολ των Πρέμουντροφ (8′) και Γκόρμπατσικ (31′, 36′), προτού ο Καστσίνσκι (40′) μειώσει σε 3-1. Ο Γκόρμπατσικ πραγματοποίησε χατ τρικ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Στο 84′ ο Λίπε Βελόσο έκανε το 5-1, με τον Ρόλοβιτς να διαμορφώνει το τελικό στο στο 89′.