* Goal/Goal & Over 3.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Γκοϊάς στα 6 τελευταία μεταξύ τους (3-3-0).

➡️ Δείτε εδώ όλα τα ματς για στοιχημα σήμερα

ΓΚΟΪΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Αμέρικα Μινέιρο. Ο Ουέλιτον (49’) άνοιξε το σκορ για την Γκοϊάς, ο Μαρκάο Σίλβα (66’) έκανε το 2-0 και ο Ζουνίνιο (87’) μείωσε για την Αμέρικα.

Διόλου έπεισε στο παιχνίδι της Τρίτης η Γκοϊάς, ωστόσο κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες μετά από ένα μήνα και “καρέ” αποτυχημένων προσπαθειών (0-1-3), ώστε να μειώσει στον πόντο από τις θέσεις ανόδου.

Ναι μεν σκόραρε δις απέναντι στην άμεση ανταγωνίστρια Αμέρικα, ωστόσο το επιθετικό πρόβλημα δεν έδειξε να λύνεται μετά από δύο “στείρα” ματς. Λιγοστές οι καλές της στιγμές την Τρίτη (0.77 xGoals), αιφνιδίασε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και ντούμπλαρε προβάδισμα με κεφαλιά σε στατικό. Αμύνθηκε σωστά όμως και δεν κινδύνευσε με ισοφάριση στο φινάλε.

Με την τελευταία επικράτηση έφτασε τα 12 σερί εντός έδρας παιχνίδια δίχως ήττα (8-4-0) για την Serie B.

ΓΚΟΪΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της

* Σκόραρε 2+ φορές στα 8/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Σάντος. Ο Ουίλιαν πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 90+3’.

Πικρή η δευτεριάτικη ήττα για την Σαπεκοένσε, η 3η διαδοχική στο πρωτάθλημα, με την οποία είδε τη διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη να ψαλιδίζεται στο +1.

Εξόχως ανταγωνιστική η εμφάνισή της στην έδρα της ποιοτικότερης Σάντος, είχε αρκετές στιγμές (22 σουτ) να κάνει τη ζημιά στο φαβορί, αλλά δεν έλειψαν και οι απειλές για την εστία της. Τελικά λύγισε στις καθυστερήσεις του αγώνα, από κεφαλιά σε κόρνερ.

Στα αγωνιστικά νέα, επιστρέφουν από τιμωρία οι μέσοι Ταρίκ και Αουρεμίρ, αλλά συμπλήρωσε κάρτες ο Καρβαλέιρα (φορ) και παραμένουν τραυματίες οι Ντόμα (στόπερ), Μέντες (μέσος), Περότι (φορ), Σόουζα (εξτρέμ)