*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Πουέμπλα-Κλαμπ Τιχουάνα 3-0.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Χουάρεθ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Ζούνιγκα στο 88’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και πρώτη νίκη στην Κλαουζούρα για την Κλαμπ Τιχουάνα. Παρά την έντονη πίεση που της ασκήθηκε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, παρέμεινε σταθερή, κρατώντας την εστία της ανέπαφη. Στα τελευταία λεπτά εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε, πετυχαίνοντας το καθοριστικό γκολ.

Να διπλασιάσει τις νίκες της είναι ο στόχος της, αυξάνοντας την απόστασή της από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Παρά τη νίκη της δεν άφησε ιδιαίτερα θετικά στοιχεία με την εμφάνισή της κόντρα στη Χουάρεθ, όμως φιλοξενεί την ουραγό Πουέμπλα και μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα πάρα πολλά προβλήματα που βγάζει αμυντικά, ώστε να βρει με μεγαλύτερη ευκολία το δρόμο προς τα δίχτυα. Από την άλλη θα πρέπει να δείξει εξίσου προσοχή στα μετόπισθεν, καθώς κάθε άλλο πάρα ακίνδυνοι είναι οι φιλοξενούμενοι.

Κλαμπ Τιχουάνα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΟΥΕΜΠΛΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κρουζ Αζούλ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Αντούνια με πέναλτι στο 90+5’.

Ακόμα μία κακή εμφάνιση και μία ακόμα ήττα για την Πουέμπλα. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε με μερικές από αυτές την αντίπαλη εστία, όμως δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία εν τέλη υπέκυψε στις καθυστερήσεις του ματς.

Την επιστροφή της στις νίκες μετά από πολύ καιρό θέλει να πετύχει και σήμερα ίσως έχει την κατάλληλη ευκαιρία για να το πράξει. Είναι σε τραγική κατάσταση, αγνοεί το τρίποντο εδώ και εννέα αγωνιστικές, έχοντας δεχθεί γκολ σε όλες. Στα θετικά το γεγονός ότι βρήκε εξίσου δίχτυα στις περισσότερες, χωρίς όμως να μπορέσει να αποσπάσει κάτι παραπάνω από μία ισοπαλία (0-1-8).