*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο:Σουίντον – Τζίλιγχαμ 0-1

*Η Τζίλιγχαμ είναι αήττητη στους 10 εντός έδρας αγώνες της απέναντι στην Σουίντον, αλλά με ίδιο αριθμό νικών και ισοπαλιών.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιγχαμ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Νοτς Κάουντι, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Κρόουλι στο 13ο λεπτό. Ισοφάρισε και προηγήθηκε λήξει το ημίχρονο, με τους Χόκινς (19’), Κλαρκ (35’). Και ο Μάστερσον στο 53ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Μετά τον πρώτο βαθμό που κατέκτησε ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Τζίλιγχαμ πήρε και την πρώτη της νίκη με τον ίδιο τρόπο, κάτι που είχε να πετύχει περίπου 10 μήνες, με 1-3 επί της Νοτς Κάουντι, αν και δέχθηκε το πρώτο τέρμα της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους είχε δύο ισοπαλίες, ενώ στο γήπεδό της δεν κερδίζει εδώ και τρεις αγώνες, με δύο σερί ισοπαλίες 1-1 στους πιο πρόσφατους.

Ανέβηκε πάλι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, είναι στην 9η θέση του, μόλις στο -1 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, αλλά με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας!

Τζίλιγχαμ Στατιστικά

*Πέντε σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*12/20 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έφερε 1-1 εντός έδρας με την Σάλφορντ, αν και φάνηκε να κερδίζει, σκοράροντας με τον ΜακΙχραν το 83ο λεπτό. Όμως ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα από τον Χέντρι.

Η Σουίντον έφτασε κοντά σε μία μεγάλη νίκη, αλλά πάλι δεν μπόρεσε να την πάρει, αφού ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα στο τελικό 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Σάλφορντ.

Έχει μόνο δύο νίκες και εφτά ήττες στις 11 τελευταίες αγωνιστικές, ενώ μακριά από την έδρα της έχει πέντε σερί ήττες, και γενικώς εκτός έχει κερδίσει μόλις δύο φορές στη σεζόν, με εννιά ήττες συνολικά σε 17 αναμετρήσεις.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 17η θέση του, αλλά πολύ πιο κοντά, από πλευράς βαθμών, στην πρώτη επτάδα, παρά στη ζώνη του υποβιβασμού.