*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μίλτον Κέινς Ντονς-Μπράντφορντ 4-1

*13/17 G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπράντφορντ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Ρέξαμ, με τέρμα του Κουκ στο 89ο λεπτό, λίγα λεπτά αφότου είχε χάσει πέναλτι!

Η Μπράντφορντ πέτυχε μία πάρα πολύ μεγάλη νίκη, κερδίζοντας 0-1 εκτός έδρας την Ρέξαμ, εκεί που έχει κερδίσει μόνο άλλη μία ομάδα φέτος στο πρωτάθλημα. Η σημερινή της αντίπαλος, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος!

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στους τρεις τελευταίους αγώνες όπου όχι απλά δεν χάνει, δεν έχει δεχθεί καν γκολ! Αλλά ήταν η πρώτη στο πρωτάθλημα, έπειτα από οκτώ αγωνιστικές, στις οποίες είχε πέντε ισοπαλίες.

Μάλιστα στο γήπεδό της δεν έχει νίκη εδώ και πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος, με τέσσερις ισοπαλίες!

Η βαθμολογική της αναρρίχηση πήρε πάλι μπρος, καθώς παρόλο που παραμένει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζει στο -7 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.

Μπράντφορντ Στατιστικά

*9/10 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της, εφτά στα πιο πρόσφατα

*11/20 under 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΙΛΤΟΝ ΚΕΪΝΣ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Οι Μίλτον Κέινς Ντονς κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Άκρινγκτον, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Νόλαν στο 11ο λεπτό. Αυτό ήταν και το μοναδικό σουτ της αντίπαλου της εντός στόχου, αλλά πίεσε αρκετά στη συνέχεια, ισοφάρισε με τον Πέιν (71’), παίρνοντας τη νίκη με τέρμα του Τόμλινσον στο 93’.

Οι Μίλτον Κέινς Ντονς επικράτησαν 2-1 εντός έδρας της Άκρινγκτον, επιβεβαιώνοντας την δυναμική τους, ειδικά στο γήπεδό τους. Αλλά και μακριά από αυτό έχουν τρεις νίκες στους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες τους,

Διατηρούνται πάντα εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την άνοδο, ξεφεύγοντας στο +5 από την όγδοη θέση, ενώ πλησίασαν στο -3 την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας άνοδο και με τέτοια διαφορά τερμάτων που μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής.

Όλα αυτά ενώ ξεκίνησε τη σεζόν με 5/6 νίκες, αν και η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, παρόλο που μετά την αλλαγή προπονητή επανήλθε κάποια βελτίωση.