*Under 2.5 ήρθαν οι έξι πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων σε επίπεδο πρωταθλήματος.

*Η Καμπούρ είναι αήττητη στις 11 πρόσφατες αναμετρήσεις της κόντρα στη Βααλβάικ (5-6-0). Επίσης, είναι αήττητη στις πέντε τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Βααλβάικ (2-3-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΒΑΑΛΒΑΪΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Αϊντχόφεν. Δέχθηκε το γκολ με πέναλτι στο 90’+6’.

Βρέθηκε μια ανάσα απ’ το να φύγει αλώβητη απ’ την έδρα της Αϊντχόφεν, αλλά δεν άντεξε μέχρι το τελικό σφύριγμα και υπέστη την ήττα στο “Φίλιπς Στέιντιουμ”. Ήταν σε παθητικό ρόλο από την αρχή μέχρι το τέλος του αγώνα, παρότι πιέστηκε στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να πάει με το 0-0 στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο 45λεπτο, η αντίπαλος αύξησε την πίεσή της στα καρέ της, πέρασε δύσκολες στιγμές, στο φινάλε υπέπεσε σε πέναλτι και έχασε την ευκαιρία να φύγει με τον βαθμό. Δίκαια ήρθε η ήττα, η Αϊντχόφεν τελείωσε το ματς με 31 τελικές και άξιζε το “τρίποντο”.

Επιστροφή στις ήττες για τη Βααλβάικ, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 2-2 με τη Φίτεσε και το εντός έδρας 5-2 κόντρα στην Εξέλσιορ, με ρεκόρ 1-3-2 βρίσκεται κάτω απ’ τη μέση της βαθμολογίας και αυτό που την ενδιαφέρει είναι να μεγαλώσει την απόσταση απ’ την τελευταία τριάδα. Απουσίαζε στο προηγούμενο και δύσκολα θα προλάβει να είναι διαθέσιμος ο επιθετικός Ζόζεφζοον, τραυματίστηκε και δεν είναι διαθέσιμος ο στόπερ Νιούπορτ.

ΒΑΑΛΒΑΪΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 4/6 πρόσφατα παιχνίδια.

*Over 3.5 τα δύο τελευταία ματς.

ΚΑΜΠΟΥΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-0 από την Χρόνινχεν. Δέχθηκε το γκολ στο 71’.

Η επιθετική δυστοκία συνεχίζει να την ταλαιπωρεί, την περασμένη εβδομάδα υπέστη νέα ήττα, αυτή τη φορά με 1-0 από την Χρόνινχεν. Είχε τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησε ευκαιρίες, δεν κατάφερε όμως να βρει στόχο στην τελική προσπάθεια και δεν βρήκε απάντηση ούτε στο γκολ της αντιπάλου στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν άξιζε να χάσει, πιο δίκαιο αποτέλεσμα ήταν το “Χ”.

Τρίτη διαδοχική ήττα για την Καμπούρ, είχαν προηγηθεί το εντός έδρας 1-0 από την Αλκμάαρ και το εκτός έδρας 4-0 από τον Άγιαξ, μετράει μόλις μια νίκη μετά το πέρασμα έξι αγωνιστικών (1-1-4), έχει και την χειρότερη επίθεση με μόλις τέσσερα γκολ σε έξι παιχνίδια (και τα τέσσερα τα πέτυχε στην έδρα της Φορτούνα Σιτάρντ).

Εξέτισε ποινή δύο αγώνων ο χαφ Γιάκομπς, παραμένουν τραυματίες ο στόπερ Μπέρχσμα και ο μεσοεπιθετικός Μαλούν, τραυματίστηκε ο βασικός φορ Ουλντρίκις και θα απουσιάσει. Ο εξτρέμ Μπαλκ έγινε αναγκαστική αλλαγή στο προηγούμενο, αλλά δεν αντιμετωπίζει κάτι σοβαρό και είναι διαθέσιμος.