*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ίπσουιτς-Κόβεντρι 2-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Μπλάκμπερν, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Δέχθηκε ασφυκτική πίεση από την αρχή της αναμέτρησης, όμως παρέμεινε σταθερή αμυντικά καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς, ακόμα κι όταν έμεινε με παίκτη λιγότερο, διατηρώντας έστω και δύσκολα ανέπαφη την εστία της. Μεσοεπιθετικά είχε ελάχιστες ευκαιρίες και δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, μένοντας εύκολα στο μηδέν.

Αντίδραση ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος θέλει να βγάλει, επιστρέφοντας στις νίκες. Δύσκολο παρ’ όλα αυτά το έργο της και σήμερα, αφού φιλοξενεί την Ίπσουιτς, η οποία δίνει μάχη για την απευθείας άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, πέρα από το ματς με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (3-3) στο FA Cup, δεν έχει πείσει ιδιαίτερα σε κάποιο άλλο παιχνίδι, αν και είναι αποδεδειγμένα πιο μαχητική όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, σκοράροντας με μεγαλύτερη ευκολία. Πιθανό το να βρει χώρους σήμερα, αφού οι φιλοξενούμενοι συνηθίζουν να παίζουν ανοιχτά, ψάχνοντας το γκολ, ώστε να τους «τιμωρήσουν».

Κόβεντρι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χαλ με σκορ 3-3, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Χιρστ στο 19’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τουφάν στο 40’. Το 1-2 πέτυχε ο Χάτσινσον στο 45+2’ και το 2-2 ο Ντέλαπ στο 56’. Το 2-3 έκανε ο Χάτσινσον στο 67’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Οχάιο στο 87’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Ίπσουιτς. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και προηγήθηκε σχετικά νωρίς, λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν. Πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, αλλά στην επανάληψη δέχθηκε για ακόμα μία φορά την ισοφάριση. Πίεσε στη συνέχεια, προηγήθηκε για τρίτη φορά, αλλά και πάλι στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί ξανά το γκολ της ισοφάρισης.

Την ευκαιρία να βρεθεί με το ένα πόδι στην Πρέμιερ Λιγκ έχει σήμερα, αρκεί να περάσει από την έδρα της Κόβεντρι με νικηφόρο αποτέλεσμα. Φαίνεται να δυσκολεύεται αρκετά το τελευταίο διάστημα να επιστρέψει στις νίκες, με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος, το οποίο πλέον έχασε, αφού χθες η Λέστερ κέρδισε την Πρέστον και ξέφυγε στο +7. Βρήκε μεν δίχτυα στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της, παρ’ όλα αυτά είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Χρειάζεται μόλις 4 βαθμούς για να είναι βέβαιη πως θα πάρει την απευθείας άνοδο, ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων της Λιντς, η οποία έχει ένα ματς παραπάνω και βρίσκεται ισόβαθμη με εκείνη.