*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε όλες τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στην Ελλάδα

ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Πόρτσμουθ, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ράγκετ στο 11’ και το 0-2 ο Λέιν στο 26’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Λέιν στο 48’.

Κακή εμφάνιση και βαριά ήττα για Νορθάμπτον. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Μια καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να επιστρέψει άμεσα στις νίκες. Έχει αποδείξει πως είναι μαχητική και άκρως επικίνδυνη επιθετικά, βρίσκοντας δίχτυα σχεδόν μόνιμα. Η άμυνά της είναι αυτή που σε αρκετές περιπτώσεις της έχει στερήσει πολύτιμους βαθμούς, αφού συνηθίζει να παραμελεί τα καθήκοντά της, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ.

Νορθάμπτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ντέρμπι, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το 1-0 ο Κόλινς στο 25’ και το 2-0 ο ίδιος στο 77’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζουλς στο 88’.

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για τη Φλίτγουντ. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία και έμεινε στο μηδέν. Η άμυνά της δέχθηκε ασφυκτική πίεση, στην οποία υπέκυψε με μεγάλη ευκολία, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Σε τραγική κατάσταση βρίσκεται αυτή την περίοδο, καθώς προέρχεται από αρνητικό σερί τεσσάρων αγώνων. Κάκιστη αμυντικά, μάζεψε τη μπάλα από τα δίχτυα της 13 φορές στις τελευταίες αναμετρήσεις της, ενώ απέτυχε να σκοράρει στις τέσσερις από αυτές. Δεν πείθει ούτε στις εξόδους της, ενώ πλέον βρίσκεται εντός της ζώνης του υποβιβασμού, στο -2 από την 20η Έξετερ.