*19η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ντάετζεον Σίτιζεν – Γκίμτσεον Σάγκμου 0-0

*5/7 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΚΙΜΤΣΕΟΝ ΣΑΓΚΜΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Γκίμτσεον Σαγκμού κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Γκανγκγουόν, αν και βρέθηκε δύο φορές να χάνει, με τα γκολ των Κιμ Ντάε – Γου στο δεύτερο λεπτό και του Τσο Γιν – Χιουκ στο 36’. Ισοφάρισε με τους Σέον Μι – Γου στο 23’ και τον Μο Γιάε Χίεον στπ 40’, παίρνοντας τη νίκη με τέρμα του Γιου Κανγκ Χίουν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Μετά τον αποκλεισμό στο κύπελλο, έστω και στα πέναλτι, η Γκίμτσεον Σαγκμού κέρδισε με 2-3 εκτός έδρας την Γκάνγκουον, ανεβαίνοντας στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -2 από την κορυφή.

Βέβαια γι’ αυτήν είναι ουσιαστικά ή τίτλος ή τίποτα! Και αυτό καθώς είναι η ομάδα του στρατού και δεν μπορεί να παίξει σε κάποιο διασυλλογικό πρωτάθλημα της Ασίας.

Στο γήπεδό της έχασε τον πρώτο αγώνα της το 2024, από την Ουλσάν, αλλά από τότε έχει έξι νίκες και δύο ισοπαλίες στα υπόλοιπα παιχνίδια που παραμένει αήττητη.

Γκίμτσεον Σάγκμου Στατιστικά

*5/9 G/G εντός έδρας το 2024.

*5/9 over 2,5 εντός έδρας το 2024.

ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ ΣΙΤΙΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάετζον Σίτιζεν κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γκουανγκζού με μεγάλη ανατροπή! Βρέθηκε να χάνει από τέρμα τουΜικελτάτζε στο 8’. Αλλά ισοφάρισε με τον Τσέον Σέονγκ – Χουν στο 69’ και κέρδισε με τέρμα του Σονγκ Τσανγκ – Σέοκ στις καθυστερήσεις.

Παρόμοια τύχη με τη σημερινή της αντίπαλο και για την Ντάετζον Σίτιζεν, αφού μετά τον αποκλεισμό της από το κύπελλο, με ίδιο τρόπο μάλιστα, δηλαδή στα πέναλτι μετά από παιχνίδι που έληξε 0-0, αντέδρασε θετικά και κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Γκουανγζού. Και αυτή με ανατροπή, απλά πιο αγχωτική!

Βέβαια μακριά από την έδρα της δεν έχει πετύχει ακόμη κάποια νίκη, με πέντε ήττες και τέσσερις ισοπαλίες, στο πρωτάθλημα της χώρας, αφού έχει κερδίσει εκτός στο κύπελλο.

Οι εφτά βαθμοί που πήρε στους τρεις τελευταίους αγώνες πρωταθλήματος, την έβγαλαν από την τελευταία θέση, αλλά απλά ανέβηκε στην προτελευταία. Και πλησίασε στο -4 την πρώτη εξάδα που αρχικά θα της εξασφαλίσει την παραμονή και από εκεί και πέρα και ότι καλύτερο.