*Τον όμιλο συμπληρώνουν οι Φιορεντίνα και Τσουκαρίτσκι.

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν σε επίσημη διοργάνωση.

Δείτα τα Προγνωστικά Conference League

ΓΚΕΝΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μαλίν, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μπαχ στο 16’ και το 2-0 ο Χέινεν στο 41’. Το 3-0 πέτυχε ο Ελ Κανούς στο 75’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ελ Χαντζ στο 90+1’.

Άνετη επικράτηση για τη Γκενκ. Μπήκε δυνατά και κυριάρχησε στο ματς, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, σκοράροντας ξανά, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της.

Την πρώτη θέση του ομίλου έχει την ευκαιρία να βρεθεί σήμερα, παίρνοντας το τρίποντο. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια στις αναμετρήσεις της, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως ελάχιστες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ, με αποτέλεσμα να έχει χάσει αρκετούς και σημαντικούς βαθμούς. Παραμένει αήττητη εντός έδρας από τις αρχές Αυγούστου, όμως μόλις δύο είναι οι νίκες που έχει αποσπάσει, ενώ δύο είναι και οι αναμετρήσεις στις οποίες κράτησε το μηδέν στην εστία της.

Γκενκ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ντιοσγκιόρι με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπότκα στο 14’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Πέσιτς στο 61’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πόζεγκ με πέναλτι στο 69’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Φερεντσβάρος. Καλύτερη στο πρώτο μέρος, πήρε σχετικά νωρίς κεφάλι στο σκορ, ενώ κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Λίγα λεπτά αργότερα υπέκυψε σε παράβαση εντός περιοχής, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να μειώσουν.

Την εξαιρετική πορεία και την καλή φόρμα που έχει αποκτήσει θέλει να διευρύνει, περνώντας και από την έδρα της Γκενγκ. Είναι σε καλή κατάσταση, μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της και αποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι στα μετόπισθεν, αφού δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία στις περισσότερες αναμετρήσεις της, αν και αυτό δεν δείχνει να την πτοεί ιδιαίτερα. Μετράει οκτώ νίκες σε δέκα εκτός έδρας αγώνες από την αρχή της σεζόν, ανεξαρτήτως διοργάνωσης, έχοντας αποτύχει μόλις σε έναν να βρει δίχτυα.