10η αγωνιστική

*Η Γιοκοχάμα Μαρίνος επικράτησε και στα τρία τελευταία εντός της με αντίπαλο τη Ναγκόγια.

*Over 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Βίσσελ Κόμπε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (19′, 28′), για να κάνει την ολική ανατροπή με τους Άντερσον Λόπες (33′, 82′) και Βατανάμπε (45’+2).

Αήττητη για τρίτο σερί παιχνίδι παρέμεινε στο πρωτάθλημα η Γιοκοχάμα Μαρίνος. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέβιν Μούσκατ φιλοξενήθηκε από τη Βίσσελ Κόμπε, της οποίας και επικράτησε με 2-3. Μπορεί να βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο πριν το μισάωρο, εκμεταλλεύτηκε όμως τους χώρους που βρήκε και ισοφάρισε πριν την ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο, μπορεί να είχε περισσότερο παθητικό ρόλο, άντεξε όμως στην πίεση και κόντρα στη ροή “έκλεψε” το τρίποντο. Κάπως έτσι, έφτασε και τους 17 βαθμούς, που τη φέρνουν στην τρίτη θέση της κατάταξης, στο -2 από την κορυφή. Εκτός παραμένει ο Ριούτα Κοΐκε.

Γιοκοχάμα Μαρίνος Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Σονάν Μπελμάρε, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με 2-0, χάρη στα τέρματα των Μορισίτα (41′) και Νακατάνι (50′), στην πορεία δέχθηκε την ισοφάριση (55′, πεν. 80′).

Αήττητο σερί έξι αγώνων στο πρωτάθλημα για τη Ναγκόγια, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Χασεγκάβα υποδέχθηκε τη Σονάν Μπελμάρε, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, ευτύχησε να πάρει σαφές προβάδισμα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Επαναπάφθηκε όμως σε αυτό, έδωσε χώρους στην αντίπαλο της στην πορεία και το “πλήρωσε” με ισοφάριση. Βρίσκεται έτσι σταθερά στη δεύτερη θέση και στο +1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Αμφίβολος παραμένει και πάλι ο νεαρός φορ Κίντα.