Προκριματικά – πλέι οφ

*Πρώτος αγώνας της σειράς, ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα της Ντινάμο Κιέβου. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Έχουν σημειωθεί 2 over 2.5 γκολ σε ισάριθμες αναμετρήσεις στην ιστορία τους ανεξαρτήτως έδρας

Γάνδη – Ντινάμο Κιέβου στην Bwin
Bwin

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΓΑΝΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βέλγιο, 40)

Η Γάνδη έχει δείξει σημάδια βελτίωσης το τελευταίο διάστημα, ενώ η σεζόν της έχει περάσει ήδη από… σαράντα κύματα. Ο Βιμ Ντε Ντέκερ, ως υπηρεσιακός τεχνικός έχει δύο νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις και φαίνεται να προσφέρει ηρεμία στην ομάδα έπειτα από την ολιγοήμερη θητεία του Μπόλονι και το λάθος (όπως το χαρακτήρισε ο πρόεδρος των Βουβαλιών) της πρόσληψής του. Δεν εντυπωσίασε στο τελευταίο ματς με τη Μουσκρόν (0-1) όμως την αδικεί το σκορ, αφού θα μπορούσε να το “καθαρίσει” πιο εύκολα. Στο πλαίσιο του τρίτου προκριματικού γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ νίκησε τη Ραπίντ Βιέννης εντός έδρας χάρη στα γκολ των Ντορς και Γιαρέμτσουκ. Μετρά τρεις νίκες και μία ισοπαλία στα τελευταία πέντε παιχνίδια. Επιστρέφει συγκριτικά με το ματς πρωταθλήματος ο στόπερ Νγκαντό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 0-1 της Μουσκρόν εκτός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Πήρε τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή και κατάφερε να σκοράρει στο 14’ με τον Ντορς. Στο 22’ ο Γιαρέμτσουκ έχασε πέναλτι. Το 0-1 του ημιχρόνου έμεινε μέχρι το φινάλε, με τη Γάνδη να έχει και ακυρωθέν γκολ στα τελευταία λεπτά.

ΓΑΝΔΗ Στατιστικά

*4/6 ματς τελευταία με under 2.5 (δες το στη bwin)

*3/5 παιχνίδια πρόσφατα με γκολ εκατέρωθεν

*Δέχεται γκολ σε 2 από τα 3, εντός έδρας

Παίξε νόμιμα στη Bwin 21+ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ουκρανία, 26)

Η Ντινάμο Κιέβου από τις ομάδες που πρωταγωνιστούν στο πρωτάθλημα Ουκρανίας και κυνηγά την επάνοδό της στην κορυφή, όμως έχει ισχυρό αντίπαλο τη Σαχτάρ Ντόνετσκ. Προέρχεται από σχετικά δύσκολη νίκη ενάντια στη Λβιβ (3-1) εντός έδρας, που ήταν η δεύτερη σε τρεις αγωνιστικές στο πρωτάθλημα. Μοναδική απώλεια βαθμών ήταν με αντίπαλο τη Ντέσνα (0-0) εντός έδρας, αναμέτρηση στην οποία “κόλλησε” στο μηδέν. Στο τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, νίκησε με σκορ 2-0 την Άλκμααρ εντός έδρας και πανηγύρισε την πρόκριση. Τα γκολ πέτυχαν ο Ροντρίγκες στο 49’ και ο Σαπαρένκο στο 86’. Δεν υπολογίζονται για το προσεχές παιχνίδι οι Τίμτσουκ, Ποπόγ, Μπούρντα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επιβλήθηκε με σκορ 3-1 της Λβιβ εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Το πρώτο μέρος δεν είχε γκολ, όμως στο 48’ ο Τσιγκάνκοφ σκόραρε με πέναλτι για το 1-0. Στο 62’ ήρθε η ισοφάριση από τους φιλοξενούμενους, όμως στο 83’ έμειναν με δέκα παίκτες. Στο 87’ και τις καθυστερήσεις η Ντινάμο πέτυχε δύο γκολ και πανηγύρισε τη νίκη.