9η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες.

ΤΟΚΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-4 επί της YSCC, για το Λιγκ Καπ. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Ογκασίβα (13′), Χαρακάβα (39′), Έντο (61′) και Σίλβα (90’+3).

Αήττητη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Τόκιο, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πίτερ Κλαμόφσκι φιλοξενήθηκε από την Τόκιο Βέρντι, με την οποία έμεινε στο 2-2. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο σε ένα κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο, στο οποίο έμεινε και με παίκτη λιγότερο. Παρόλα αυτά, δεν τα παράτησε και εκμεταλλευόμενη τους χώρους που βρήκε στην πορεία, έφτασε στην ισοφάριση.

Πρώτη απώλεια μετά τις δυο νίκες που προηγήθηκαν κόντρα σε Ουράβα (2-1 εντός) και Κασίμα (2-0 εντός), οπότε και είναι στους δώδεκα βαθμούς. Μεσοβδόμαδα, συνέτριψε με 0-4 την YSCC, για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ.

Τόκιο Στατιστικά

*Over 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*2-4 Goals τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΑΣΙΝΤΑ ΖΕΛΒΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Κιτακιουσού, για το Λιγκ Καπ. Πήρε προβάδισμα στο 49′ με τον Βάσκες και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση πέντε λεπτά αργότερα, εν τέλει βρήκε και πάλι δίχτυα στο 89′ με τον Γιασούι.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Μασίντα Ζέλβια, μετά και τη νίκη που πήρε επί της Καβασάκι (0-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκο Κουρόντα υποδέχθηκε τη Βίσσελ Κόμπε, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Δεν έπεισε με την εικόνα της στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε πίσω, ενώ παρότι ήταν πολύ καλύτερη μετά την ανάπαυλα, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, πριν μειώσει απλά στις καθυστερήσεις.

Δεύτερη φετινή της ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στη Χιροσίμα (1-2 εντός), στις αρχές του μήνα. Διατηρείται όμως ψηλά, έχοντας κάνει και το 3/3 μακριά από την έδρα της. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 1-2 της Κιτακιουσού, για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ.