*4η αγωνιστική

*Τα δύο τελευταία παιχνίδια τους σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει over 2,5 μαζί με G/G. Αλλά από τα 11 συνολικά παιχνίδια τους εκεί, τα εφτά έχουν λήξει N/G.

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φόρεστ Γκριν είναι η ομάδα που έχει ξεκινήσει καλύτερα απ’ οποιαδήποτε άλλη τη σεζόν, αφού κέρδισε εκτός έδρας και την Ροτσντέιλ και είναι η μοναδική που έχει 3/3 νίκες, με αποτέλεσμα από την αρχή να βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Μάλιστα δεν έχασε ούτε καν στο Λιγκ Καπ, όπου αντιμετώπισε ομάδα του Τσάμπιονσιπ, με την οποία έφερε ισοπαλία και την απέκλεισε στα πέναλτι!

Μεγάλο της «όπλο» η επιθετική λειτουργία, αφού στην άμυνα έχει δεχθεί γκολ σε όλα τα παιχνίδια της! Αλλά πάντα καταφέρνει να σκοράρει ένα περισσότερο, στο πρωτάθλημα τουλάχιστον, εκεί που έχει και την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας μέχρι στιγμής.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία μέσου Γουάιτχαουζ, χτύπησε σοβαρά στον προηγούμενο αγώνα ο αμυντικός της, Γκόντγουιν – Μαλίφε που θα απουσιάσει, ενώ πλησιάζουν στην επιστροφή τους οι επίσης τραυματίες Μουρ – Τέιλορ (ΑΜ), Μαρτς (ΕΠ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Φόρεστ Γκριν κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ροτσντέιλ, ανοίγοντας το σκορ στην πρώτη της φάση, κόντρα στη ροή του αγώνα, με τον Ματ στο 33’. Και παρόλο που δέχθηκε την ισοφάριση από τον Νιούμπι στο 48’, μόλις ένα λεπτό αργότερα ο Στίβενς της χάρισε τη νίκη.

Φόρεστ Γκριν Στατιστικά

*Εχει 4/4 G/G στη σεζόν (δες το στην Interwetten)

*Εχει 4/4 over 2,5 στη σεζόν.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΡΟΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κρόουλι κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Σάλφορντ, ομάδα με υψηλούς στόχους, με ανατροπή μάλιστα, αφού βρέθηκε να χάνει νωρίς! Βέβαια ήταν και λίγο τυχερή που τα κατάφερε, αλλά χρειάζεται και η τύχη πολλές φορές. Πόσο μάλλον για να πάρει μία ομάδα την πρώτη της νίκη στη σεζόν!

Αλλωστε πρόκειται για μία από τις ομάδες που έχουν δώσει μόλις άλλον έναν αγώνα στο πρωτάθλημα, τον οποίο είχε χάσει, ενώ στο Λιγκ Καπ χρειάστηκαν τα πέναλτι για να ηττηθεί από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Θα λείψει μόνο ο τραυματίας αμυντικός Τάνικλιφ που χτύπησε στον αγώνα της πρεμιέρας

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κρόουλι κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Σάλφορντ, με ανατροπή, αν και βρέθηκε να χάνει με τέρμα του Χέντερσον στο έβδομο λεπτό. Αλλά ισοφάρισε με τον Νάντεσαν στο 38ο λεπτό, πριν πάρει τη νίκη με τέρμα του Χεσεντάλερ στο 75’, παρόλο που η αντίπαλος της ήταν πιο απειλητική και πιο επικίνδυνη.