Φένλο – Χέρακλες στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΦΕΝΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Κατώτερη των περιστάσεων αποδείχθηκε την περασμένη εβδομάδα η Φένλο, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από την Γκρόνινγκεν εκτός έδρας. Υστέρησε σημαντικά και στα δύο ημίχρονα, δέχθηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (ακυρώθηκε γκολ της αντιπάλου στο 0-0 μέσω VAR), ήταν ακίνδυνη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, εκμεταλλεύτηκε τη χαλάρωση της αντιπάλου στο φινάλε και μειώσει απλά στις καθυστερήσεις.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για τη Φένλο, είχε προηγηθεί το ντροπιαστικό 0-13 από τον Άγιαξ, συμπλήρωσε εξάδα αγώνων χωρίς νίκη (0-2-4), μοναδική επιτυχία το διπλό στην πρεμιέρα κόντρα στην Έμεν (3-5). Διαθέτει την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας με 24 γκολ. Θα ψάξει σήμερα την πρώτη νίκη στην έδρα της. Εξέτισε ποινή δύο αγωνιστικών ο Κουμ (Αμυντικός, 6, 0), επιστρέφει ο Σμιντζ (Αμυντικός, 5, 0). Παραμένουν τραυματίες οι Ντέκερ (Αμυντικός, 4, 0), Τζον (Επιθετικός, 5, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Γκρόνινγκεν. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 26’, δέχθηκε το 2-0 στο 48’, μείωσε με τον Γιακουμάκη στο 90’+5’.

ΦΕΝΛΟ Στατιστικά

*G/G τα 6/8 πρόσφατα παιχνίδια της (δες το στην Goalbet).

*Over 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΧΕΡΑΚΛΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκπληκτικη εμφάνιση πραγματοποίησε την προηγούμενη αγωνιστική η Χέρακλες, συντρίβοντας 4-1 την Ουτρέχτη στο Αλμέλο. Φοβερή εμφάνιση, ήταν εξαιρετική σε όλους τους τομείς, σκόραρε από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, δεν επηρεάστηκε από τη μείωση του σκορ και έφτασε πανάξια στη νίκη. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο χαφ Φλουτ, ο οποίος είχε συμμετοχή και στα τέσσερα γκολ της ομάδας του, πέτυχε χατ τρικ και μοίρασε μία ασίστ.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Χέρακλες μετά από πέντε αγωνιστικές που αγνοούσε το “τρίποντο” (0-2-3, στα τρία εξ αυτών έμεινε άσφαιρη) και με ρεκόρ 2-2-3 βρίσκεται στη μέση της κατάταξης, στο +5 απ’ τις επικίνδυνες θέσεις. Αγνοεί τη νίκη στις τρεις φετινές εξόδους της (0-1-2). Παραμένει εκτός ο Κιομουρτζόγλου (Μέσος, 6, 0), που είχε βρεθεί θετικός στον κορωνοϊό. Άγνωστο αν βρεθεί στον πάγκο ο τεχνικός Βόρμουτ, ο οποίος απουσίαζε για τον ίδιο λόγο. Συνεχίζουν εκτός οι Μπράουβερ (Τερματοφύλακας, 5, 0), Μπλάσβιτς (Τερματοφύλακας, 2) και Γιάκομπσεν (Μέσος, 2, 0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-1 κόντρα στην Ουτρέχτη. Προηγήθηκε με τον Φλουτ στο 2’, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Φαν ντερ Βάτερ στο 45’+1’, δέχθηκε τη μείωση με πέναλτι στο 62’, έκανε το 3-1 με τον Φλουτ στο 63’, αυξάνοντας τον δείκτη του σκορ με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 71’.